






У вівторок, 17 жовтня, Верховна Рада почала розглядати проект закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який запускає медичну реформу. Метою документа є створення ефективного механізму фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів.
Парламент, певна народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, має прийняти у другому читанні цей документ та нарешті запустити механізм реалізації 49-ї статті Конституції, яка чітко визначає, що медична допомога має бути безоплатною для всіх громадян нашої держави: «Законопроект #6327 якраз змінює принципи фінансування медичної допомоги. По-перше, скасовується співоплата за медичну допомогу з боку громадян. Тобто, за весь перелік медичних послуг, весь обсяг медичної допомоги має платити держава».
По-друге, додає вона, законопроект передбачає, що на медицину має виділятися не менше 5% ВВП країни. «Якщо ця норма реалізовуватиметься, коштів державного бюджету буде достатньо, аби люди, які переступають поріг медичного закладу, відчули, що держава нарешті почала оплачувати медичну допомогу та лікарські засоби», – зауважує народний депутат.
Крім того, закон зберігає пільги за відповідними категоріями населення та регулює болюче питання оплати праці медичних працівників, збільшуючи коефіцієнт корегування ставки.
Відтак, певна Ірина Сисоєнко, Верховна Рада має нарешті демонтувати нині існуючу та сформовану ще за часів Радянського Союзу систему охорони здоров’я. «Нарешті потрібно не лише розповідати, якою має бути медицина у нашій державі, а почати приймати закони та вносити зміни у лікарні державної та комунальної форми власності по всій Україні», – наголошує народний депутат.