Сисоєнко: «Розвиток медичного туризму в Україні стане важливим джерелом надходжень до державного бюджету»

За ініціативи народного депутата України, заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко в парламенті відбувся круглий стіл на тему «Медичний туризм в Україні: проблеми і перспективи».

Це вже другий захід присвячений розвитку лікувально-оздоровчого туризму в нашій країні. Під час першого обговорювались питання лікування українських громадян закордоном.

У круглому столі прийняли участь представники українських медичних установ, лікарі, громадські діячі, а також іноземні гості, дипломати. Серед них, почесний консул Італії в Україні Марк Тосон, який наголосив на необхідності розвитку галузі медичного туризму в Україні та заявив про готовність його країни надавати в цьому питанні всебічну підтримку.

«Роль іміджу України надзвичайно важлива і нам є чим пишатись, але ми не звикли про це говорити! Розвиток медичного туризму в Україні стане важливим джерелом надходжень до державного бюджету та шансом для розвитку лікарень. Але на жаль цей напрямок ще не знайшов всебічної підтримки з боку влади», – зазначила народний депутат Ірина Сисоєнко.

«Україні є чим пишатись і що запропонувати іноземному пацієнту в сфері медичних послуг. Але вітчизняним кінікам, навіть найуспішнішим, не вистачає державної підтримки та виваженої державної політики. Зокрема в промоції у міжнародному середовищі досвіду та здобутків українських лікарів з надання певних видів медичних послуг. Тому дуже важливим є вирішення питань інформаційного просування послуг медтуризму у світі, захисту іноземних пацієнтів. Тим більше, що законодавча база вже підготована», – сказала Ірина Сисоєнко.

Депутат наголосила, що не лише іноземні пацієнти, а й самі українці не обізнані про ті успіхи, інновації та технології, які сьогодні в своїй роботі використовують українські лікарі. Наприклад, в інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова створено технологію аорто-шунтування на серці (при чому показник летальності – лише 0,5%, для порівняння у США цей показник – 1,3%), за якою вже проведено майже 10 тис. операцій. Аналогічна технологія використовуються лише 5 клініками в усьому світі. Окрім того, фахівці інституту мають унікальний досвід хірургії порушень ритму серця, у тому числі у новонароджених, пухлин серця, акушерської, ургентної та фетальної (операції на плоді в утробі матері) кардіохірургії. Не менш значні та унікальні досягнення демонструють вітчизняні фахівці з репродуктивної медицини, офтальмології, онкології, стоматології, пластичної хірургії, косметології тощо.

Ірина Сисоєнко також заначила, що наразі іноземні пацієнти можуть отримувати якісні медпослуги переважно в приватному секторі медицини. Для більшості громадян України сьогодні мед послуги приватних клінік не доступні, а рівень сервісу державних лікарень вкрай низький. І над цим треба працювати, щоб виправити ситуацію.

«Вкрай важливим залишається проведення реформи охорони здоров’я та удосконалення законодавства України, яке б стимулювало розвиток медицини, створення якісного сервісу та покращення умов, відповідно до міжнародних стандартів», – сказала заступник голови комітету з охорони здоров’я.

Близько 200 тисяч українців за останні впродовж останніх років були змушені виїхати до закордонних клінік на лікування. Щорічно близько 50 тисяч іноземних пацієнтів відвідують вітчизняні лікарні для отримання медичних послуг. Громадяни країн Європи, США, Білорусі та Ізраїлю витрачають на лікування в Україні близько 125 млн доларів. При цьому іноземні клініки заробляють на українцях до 1 млрд. євро. Розвиток медичного туризму дасть можливість сприяти розвитку сфери медичних послуг в нашій країні та наповнювати бюджет країни.

Ірина Сисоєнко подякувала всім учасникам заходу та висловила надію, що круглий стіл закладе міцний фундамент для подальшої роботи та об’єднання зусиль влади, медичного співтовариства, бізнесу та суспільства в розвитку медичного туризму в країні.

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 25 січня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, радник міністра, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 104.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика