Справу Королевської проти соціологів тягнутимуть, щоб прив`язати до результатів виборів - Бекешкіна

Справу партії "Україна-вперед" Наталії Королевської проти фонду "Демократичні ініціативи" навмисне затягують до того часу, коли вже будуть відомі результати виборів. Якщо партії потрапить до парламенту, то соціологів — засудять.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказала науковий керівник фонду Ірина Бекешкіна.

"Суд виглядав абсурдно. Наша сторона доводила, що соціологічне опитування - науковий факт, а науковий факт не може бути предметом оскарження. У нашого опитування — такий результат, такий же результат був отриманий іншими авторитетними соціологічними службам, які прислали нам свої результати і вони були опубліковані. Опитування проводила також українська служба КМІС, яка є авторитетною світовою організацією дослідження громадської думки. Ми надали копії усіх анкет та щоденників, повністю усю документацію. Чим аргументував свою точку зору позивач? Тим, що вони просто незгодні, "насправді у партії Королевської — більше". Ми кажемо: "Добре, якщо ви проводили дослідження — надайте анкети, на чому ви базуєте свої висновки і достовірність своїх даних", - розповіла про перебіг суду Бекешкіна.

На її думку логічно було б, якби суд узагалі не розглядав цей позов.

"Нам здавалося очевидним, що суд повинен закрити цю справу. Але цього не сталося. Більше того, усе, що казав та просив позивач сприймалося позитивно. Те ж, що вимагали ми, пояснення чому вони власне, незгодні з нашим дослідженням, відкидалося судом. Усе закінчилося тим, що позивач попросив ознайомитися із нашими анкетами. Для чого їм це? Суд уже їх бачив. Ми, звичайно, не задоволені цим, бо хотіли закінчити цю справу сьогодні. Продовження суду буде аж 8 листопада. Ми ж подаватимемо зустрічний позов", - запевнила вона.

Бекешкіна також вважає, що суд перенесли не даремно.

"Якщо у нас суд оштрафував пенсіонерку за те, що вона агітувала проти Партії регіонів на тій підставі, що вона почала свою агітацію на три дні раніше офіційного початку виборчої кампанії, то може бути все. Це дуже небезпечно не лише для соціологів. Для преси також. Якщо справа отримає розвиток, то схожі позови з'являтимуться у геометричній прогресії. Подібних прецедентів не було ще в історії соціології. Рішення суду залежатиме від результату виборів, на жаль. Тому суд і перенесли до 8 листопада. Якщо Королевська не пройде, справу тихенько тягнутимуть і з часом закриють. Якщо ж ця партія потрапить до парламенту, тоді — рішення суду буде не на нашу користь", - вважає соціолог.

Gazeta.ua

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 7 грудня 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 129.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика