






26 вересня, відбувся круглий стіл з жінками-кандидатами цьогорічних виборів до Верховної Ради.
З’ясовували, що впливає на низький відсоток жінок у парламенті. А також розповідали про труднощі, які зустрічались на шляху полтавських кандидаток у період передвиборчої кампанії 2012 року.
Провели круглий стіл Організатори — ГО «Об’єднання жінок-депутаток Полтави» та Мережа громадського контролю за ґендерною рівністю на парламентських виборах -2012.
— Україна мало представлена жінками в парламенті, — розповіла Оксана Ярош, координатор мережі громадського контролю за ґендерною рівністю на парламентських виборах -2012. – Тому перед цьогорічними виборами до Верховної Ради ми вирішили проаналізувати та популяризувати тих жінок-кандидаток, які балотуються нині. Жінок в українському парламенті ніколи не було більше 8%. Тому громадські організації не задоволені цієї ситуацією, вирішили об’єднатись, щоб змінити її, якщо не на цих виборах, то в майбутньому.
Полтава – одне з 5 міст, в яких проведуть такі круглі столи. Пояснюють це тим, що полтавки, у порівняні з іншими містами країни, достатньо соціально активні. Адже на Полтавщині з 80 кандидатів — 10 жінок, тоді як у Рівненській області – жодної.
Кандидати в депутати до Верховної Ради, які стали учасниками круглого столу (Віра Маслак та Анна Добровольска) розповіли про основні проблеми з якими вони вже зіткнулись. Серед них основні:
— нестача матеріальних ресурсів (а отже неспроможність в гарній агітації),
— нестача часу.
Проте, за словами жінок-активісток, з усього цього можна знайти вихід. Але на таку низьку кількість жінок-політиків в Україні впливає і жіноча особистість (невпевненість, розмитість цілей та невміння обирати пріоритети).
Коло