Україна має показати Європейському союзу хоча б готовність до змін - Геращенко

До травневої перевірки готовності країни до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Україна має показати Європейському союзу хоча б взагалі готовність до змін.
 
Про це у коментарі Gazeta.ua сказала народний депутат від фракції УДАР Ірина Геращенко.
 
Вона наголосила, що Україна для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом ще має виконати низку умов, і одні з найголовніших з них — це вирішення питання вибіркового правосуддя та звільнення політичних в'язнів.
 
"У цьому блоці зобов'язань України велика частина не так законопроектів, які необхідно прийняти і розглянути у Верховній Раді, як блок реформ судової системи, відмова від вибіркового правосуддя, визволення політичних в'язнів", - наголосила нардеп.
 
Вона переконана, що одного звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка для вирішення цієї проблеми не достатньо.
 
"Ми вітаємо те, що сьогодні на свободі Юрій Луценко. Але очевидно, що цього так само не достатньо для того, щоби Євросоюз визнав, що в Україні немає вибіркового правосуддя. Власне, це вже задача президента, а не Верховної Ради — виконати ці зобов'язання", - підкреслила Геращенко.
 
Щодо законопроектів, які має ухвалити Україна для підписання Угоди, то на її думку, головне встигнути їх прийняти хоча б у першому читанні, аби вже протягом травні ухвалити в цілому.
 
"Європейському союзу треба показати готовність взагалі до змін", - підкреслила вона.
 
Крім того, за словами парламентаря, ще одне важливе зобов'язання України перед ЄС, яке вона має вирішити якомога швидше — це призначення перевиборів на 5-ти проблемних округах.
 
"Одна з частин цих зобов'язань України — це встановлення результатів виборів на 5-ти проблемних округах, де була просто вкрадена перемога опозиції. Необхідно, аби там вибори таки відбулися, якщо більшість так на цьому наполягає, але щоби вони були чесні, прозорі та демократичні. Хоча ми, наприклад, вважаємо, що потрібно там просто встановити результати. Для чогось закуплялися на всі дільниці веб-камери, на це було витрачено 1 млрд гривень. Власне куди вони пішли — невідомо, чому встановити результати неможливо — невідомо. І це так само є нашим зобов'язань перед європейською стороною, виконання якого, чомусь, партія влади не пришвидшує", - підкреслила Геращенко.

Gazeta.ua

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Веб-сторінкаДата народження: 2 листопада 1967р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, адвокат, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика