Україна за рівнем представництва жінок в органах влади відстає від Азербайджану

Народні депутати-члени МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України зустрілися з лідерками жіночого руху в Азербайджані.

Учасники зустрічі обмінялися досвідом щодо  участі жінок у політиці в двох країнах та  обговорили інституційні механізми, спрямовані на просування жінок у владу.

Активістки громадських організацій Азербайджанської республіки розповіли, що представництво жінок у парламенті країни складає майже 17 відсотків, а у муніципальних органах влади – 27 відсотків. Вони відзначили, що в країні на рівні держави вітається активізація залучення жінок до владних інститутів.

Представниці НГО розповіли, що неурядові організації, які займаються питаннями гендерної політики,  беруть активну участь у вдосконаленні місцевого законодавства і політичні партії враховують їх експертну думку. Пріоритетними темами їх діяльності є боротьба  з насильством  та ліквідація всіх форм дискримінації щодо жінок.

В свою чергу, представники МФО «Рівні можливості»  відзначили, що Україна, на жаль, поки що відстає не лише від багатьох європейських країн, а навіть від  країн - колишніх радянських республік  за рівнем присутності жінок у владі. «Проблема активного залучення жінок в політику - це одне із пріоритетних питань, над яким працює міжфракційне об’єднання», - зазначила співголова МФО Ірина Геращенко.

Учасники зустрічі з української сторони також розповіли реальні приклади співпраці з громадським сектором. «Зараз на порядку денному активізація цієї роботи, розширення кола неурядових організацій для співпраці», - наголосила вона.

Учасники зустрічі говорили і про можливу співпрацю та обмін досвідом в тих сферах, які є інтернаціональними, зокрема ліквідація всіх форм дискримінації щодо жінок.

Від МФО у зустрічі взяли участь народні депутати Ірина Геращенко, Олександр Кужель, Олеся Оробець та Борис Тарасюк.

У складі азербайджанської делегації - представники громадських організаціями, що спеціалізуються на гендерній проблематиці, зокрема захисті жіночих прав та підтримці активної участі жінок у політиці.

Секретаріат МФО «Рівні можливості»

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінка Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією Веб-сторінка Перший заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінкаДата народження: 5 липня 1972р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 10.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика