






Чи жіноча справа – українська політика? Аби отримати відповідь на це запитання, достатньо проаналізувати прохідні частини партійних списків. Результат аналізу: до наступного парламенту від партій можуть потрапити приблизно 40 жінок, якщо не враховувати мажоритарну частину. Європейська практика: у законодавчому органі майже 40% представниць прекрасної статі. Чи потрібно у Верховній Раді квотувати місця для жінок, з’ясовувала Ольга Шеремет.
Виборці хотіли б бачити майбутнього депутата – українськомовним господарником, непричетним до бізнесу. Такі результати останнього опитування, проведеного Центром ім. Разумкова. Водночас, українці віддали перевагу кандидатам чоловікам, перед жінками. А от більшість опитаних Радіо «Ера» киян переконані, що жінок у Верховній Раді бракує.
В українському суспільстві панує стереотип, що жінка на керівній посаді - нонсенс, їй складно досягти кар’єрного росту. А в п’ятірках партійних списків представниць слабкої статі «вписують» лише для краси, переконана нардеп та кандидат Ольга Герасим’юк.
«Жінка не отримує достатню винагороду за свою працю, вона змушена пробиватися за менші гроші на ті ж самі посади, де працюють чоловіки. Важко, будучи політиком, на рівних говорити з людьми, які у парламенті б’ють одне одного стільцями», - каже вона.
В парламенті справді бракує жінок, стверджує «регіоналка» Ірина Горіна. Вона визнає, що шанс просунутися кар’єрними сходами мають лише найнаполегливіші та найбільш затяті. Покращити ситуацію можна, запровадивши квоти для жінок в українському парламенті, вважає вона.
Методи роботи з жінками-кандидатами - стандартні, стверджує політтехнолог Сергій Гайдай. Різниця лише в тому, що частину електорату, йдеться, насамперед, про мешканців сіл, доводиться переконувати, що жінка може бути ефективним політиком. Його рецепт успішної політичної кар’єри – чоловіча політика жіночими руками. Приклад, Маргарет Тетчер, Індіра Ганді.
Українські партії за часткою жінок у своїх списках майже не відрізняються. У прохідних частинах їхніх списків не більше 10-ти представниць прекрасної статі. Найближчим часом ситуація не зміниться, переконані експерти.