






Адвокат української льотчиці Надії Савченко Микола Полозов заявляє про погіршення умов тримання його підзахисної в московському СІЗО-6 у Печатниках.
"Умови тримання Савченко в СІЗО-6 жорсткіші, ніж у СІЗО-3 у Воронежі. Тут їй заборонили тримати особисті записи - відібрали і порвали щоденник. Їй забороняють спілкуватися з іншими ув'язненими, навіть на прогулянку виводять, коли нікого немає. Пошта також поки що не доходить. У СІЗО Савченко намагаються "обробляти" - підіслали опера українця, родом зі Слов'янська. Той безуспішно лякає великим терміном", - написав М.Полозов у Twitter у четвер.
Він повідомив, що зустрівся з Н.Савченко в СІЗО-6. За словами адвоката, українку тримають у спецблоці, через камеру сидить рязанський депутат, а в сусідніх - злодії в законі.
"Надія не втрачає бойового настрою, рішучості боротися до перемоги. Водночас переживає, що з в'язниці не може допомогти Україні", - написав М.Полозов.
Н.Савченко брала участь у подіях на сході України у складі добровольчого батальйону "Айдар": допомагала бійцям батальйону, виносила з поля бою поранених. У червні потрапила в полон до бойовиків поблизу м. Щастя Луганської області.
8 липня стало відомо, що Н.Савченко тримають у Росії у Воронезькому СІЗО. Новоусманський районний суд 2 липня обрав стосовно Н.Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Цей захід підтвердив Воронезький обласний суд. Н.Савченко не визнає провини і заявляє, що була викрадена з території України.
Наприкінці серпня Радянський райсуд Воронежа прийняв рішення щодо продовження терміну тримання під вартою Н.Савченко до 30 жовтня.
У середу, 24 вересня, адвокат Н.Савченко Марк Фейгын повідомив, що його підзахисну етапували з воронезького СІЗО.
Н.Савченко очолює партійний список "Батьківщини" на дострокових виборах до Верховної Ради, які призначені на 26 жовтня.
Україна наполягає на тому, що у рамках пункту мінського протоколу про звільнення усіх заручників мають бути звільнені політичні ув'язнені, яких тримають під вартою в Росії, до яких належить і Н.Савченко.