






Днями відбулося громадське обговорення Статуту територіальної громади міста Львова, над яким працюють міські депутати разом із представниками громадських організацій, юристами – фахівцями у галузі муніципального права та активними мешканцями.
Член робочої групи, депутат міської ради від «БПП «Солідарність» і член бюджетної комісії Уляна Пак розповідає, що таке прогресивне місто, як Львів, не може керуватися застарілим документом. Адже з 2002 року, з часу прийняття чинного Статуту, в нашій державі багато всього змінилося, розвинулися технології. «Якщо основні закони нашої держави прописують норми взагалі, то процедурні положення повинні регулюватися на місцевому рівні, наприклад зборами мешканців. Це посприяє відкритості і прозорості, розширить участь громади у міських справах і закріпить контрольні функції за безпосереднім здійсненням влади», – заявила Уляна Пак.
Документ складається із десяти розділів і містить положення, що регулюють засади місцевого самоврядування, права і обов’язки територіальної громади, форми здійснення місцевого самоврядування, взаємовідносини та відповідальність громади і посадових осіб тощо.
У головному документі міста передбачені форми безпосередньої участі містян у місцевому самоврядуванні не лише на час виборів, а й у міжвиборчий період через місцеві ініціативи, такі як консультативні опитування, збори громадян за місцем проживання та громадський бюджет. Наприклад, відповідно до положення Статуту, місцева ініціатива, яку підтримали 500 мешканців, повинна бути розглянута на сесії Львівської міської ради.
Статутом вводиться можливість створення наглядових рад при комунальних підприємствах для контролю за використанням коштів, зокрема це актуально для Львівелектротрансу, АТП №1, Львівводоканалу, Львівтеплоенерго тощо.
За словами депутата, новий статут повинен бути прийнятий цієї осені, бо всі добре пам’ятають досвід, коли у державі була закрита інформація про державні органи і до чого це призвело у 2013-2014 роках.
Нагадаємо, що Статут територіальної громади міста Львова був прийнятий у 2002 році. У 2010 році розроблявся новий проект, проте він з технічних причин неможливості встановлення меж міста та через не впорядковані стосунки з Рудно і Рясне не був зареєстрований в управлінні юстиції.