В АП та МЗС пояснили, навіщо Нуланд їде до Москви

Сьогодні, 17 травня, до Москви прилітає заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд, яка матиме зустріч з керівництвом Російської Федерації щодо виборів на Донбасі, питання безпеки і можливих компромісів.

Представники української переговорної групи склали "список контактів" між Україною, союзниками і Росією, передає "ЛІГАБізнесІнформ". Питання безпеки, за словами співрозмовників, замкнені на помічникові президента РФ Владиславові Суркові, частково - Сергієві Іванові і Борисові Гризлові. Від України безпосередньо з Сурковим "останнім часом не спілкується ніхто" - з ним веде переговори Вікторія Нуланд. З Гризловим веде переговори Леонід Кучма. Міністр закордонних справ Павло Клімкін спілкується з Сергієм Лавровим. Пропозиції Росії періодично можуть озвучувати посол РФ Михайло Зурабов, якого іноді бачать в Адміністрації Президента України. Крім того, контактною особою безпосередньо з Володимиром Путіним виступає Віктор Медведчук.

"Не варто чогось чекати від цього візиту. Реального результату не буде", - зазначають в українському зовнішньополітичному відомстві, нагадуючи про попередні безрезультатні зустрічі.

Водночас у МЗС України кажуть, що прямі зв'язки Вашингтона і Москви щодо України не шкодять інтересам Києва. "Це паралельна з "нормандським форматом" ділянка політичної роботи. Головним чином, по лінії Вашингтон-Москва обговорюється питання безпеки - найважливішої складової Мінських угод", - сказав український чиновник, який підтримує постійний контакт з Нуланд.

В Адміністрації Президента додають: "США активно діють і проводять зустрічі з росіянами, рухаються паралельно з "нормандським форматом". На зустрічах із росіянами представники Держдепу пропонують різні сценарії, які узгоджуються з нами і союзниками в Євросоюзі".

Відзначається, що дедалі частіше оглядачі озвучують ідею переформатування мінського процесу, щоб туди могли увійти США. Представники української сторони поки що не бачать в цьому сенсу, позаяк для адміністрації Обами, яка незабаром піде, немає сенсу робити це зараз - скоро прийде новий президент і, очевидно, що вже наступник визначатиме нову стратегію, пріоритети та кадри.

"Логіка Путіна-Суркова - у двох ключових напрямках. Перше: залишити окуповані райони Донбасу як російський протекторат, намагаючись далі інкорпорувати його в Україну. Друге: заморозити російсько-українську війну на Донбасі, перетворивши її в заморожений конфлікт", - пояснив один з українських представників, що контактують з росіянами.

Нагадаємо, дипломати США будуть співпрацювати з нормандською групою над досягненням Мінських угод.

5 канал

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 7 грудня 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 129.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика