






«Жінки Майдану спростували масу ґендерних стереотипів» , - одностайно заявили ґендерні експертки, організаторки щорічної відзнаки у сфері просування ґендерної рівності -"Ґендерна рівновага. ВЕСНА-2014" – право захисниці з ГО "Інформаційно-консультативний жіночий центр" та Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна". Відтак, під час вручення нагород 3 квітня 2014 року, що відбулося у Прес-центрі Майдану, тріумфували ті, хто зумів протягом революційних подій продемонструвати, наксільки вагома жіноча роль у наймасштабніших і найскладніших суспільних трансформаціях. Вони доводили, що можуть і канапки готувати, і бути передовій, і виносити з-під пострілів поранених бійців.
Номінацію «Голос та європейський посол Майдану» присудили співачці Руслана Лижичко за самовіддане щогодинне співання гімну у найхолоднішу пору та донесення правди до сєвропейського і світового співтовариства про істинний стан прав в Україні.
«Милосердям Майдану» визнали Ольгу Богомолець, яка рятувала життя протестувальників організуючи медичну допомогу. За пані Богомолець відзнаку прийшла прийняти донька Катерина: «Дуже приємно отримати цю відзнаку. Оскільки під час тих подій, у яких ми допомагали людям, був момент істини – розкриття справжньої людяності, єднання та доброти».
Відзнаки за подолання стереотипів, просування жіночого лідерства і просування їдеї ґендерної рівності отримала Жіноча сотня ім. О. Кобилянської. Від імені обєднання відзнаку отримали активістки Ніна Потарська та Марія Берлінська. «Навіть під час революції нам намагалися поставити певні рамки – куда ходити, а куди ні, що робити, а що – «не жіноча справа». Проте ми самі обирали свої ролі відповідно до поклику душі, як це і має бути. Я особисто пройшла шлях від канапок до стояння на барикадах і перенесення тіл загиблих», - поділилася своєю позицією Марія Берлінська.
Ще она лауреатка - авторка пісня Наталія Фаліон, «Давай, баби, давай!» (виконує гурт «Лісапетний батальйон»). «Всі вже дуже виснажені і фізично, і морально від тих подій і негативу, тому виникла ідея створити щось веселе та наснажуючи. Радий, що мамі це вдалося зробити», - сказав син Наталі Фаліон Сергій, отримуючи нагороду.
Також були відзначені організатори фотовиставки «Жінки Майдану» міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд», Програма Фулбрайта в Україні, громадська благодійна організація «Українське Фулбрайтівське Коло» і Жіноча сотня. Зазначимо, що виставка відкривається завтра, 4 квітня 2014 року.
«Усі відзнаки цього разу об’єднує символічна номінації "Подолання стереотипів". Це логічно, бо Україна минулі місяці протистояння тільки тим і займається, що долає стереотипи свідомості у всього світу. Жінки тут не пасуть задніх», - прокоментувала голова організації-засновниці відзнаки Інформаціно-консультативного жіночого центру Олена СУСЛОВА.
Президентка Центру «Ла Страда-Україна» Катерина ЛЕВЧЕНКО зазначила: «Жінки були на Майдані з перших днів і виконували абсолютно різні ролі - активних учасниць безпосередньо протестних дій, голосом правди на міжнародному рівні, безстрашними "очима і вухами" засобів масової інформації в епіцентрі подій, рятувальницями, які забувши про власну безпеку, надавали медичну допомогу пораненим, подвижницями у організаці побуту Майдану, а також організаторками зборів матеріальної допомоги для постраждалих. Під час цієї революції жінки довели, що їхня роль у суспільстві точно не другорядна і ми сьогодні закликаємо усіх ніколи про це не забувати. Утвердження ґендерної рівності – це одна із тих трансформацій, яка свідчить про наш правильний шлях – до розвитку суспільства, держави і прав людини".
Ще одна нагорода була призначена загалом жіноцтву Майдану і буде передана до Майданівського музею як свідчення жіночої участі і внеску в українську революцію 2014.
Контакт для додаткової інформації: Ліза Рай 093 774 98 09093 774 98 09 , [email protected].
Довідка: Відзнака ґендерної рівноваги започаткована у 2009 році громадською організацією «Інформаційно-консультативний жіночий центр» і вручається двічі на рік – у дні весняного і осіннього рівнодення. З 2012 року до ініціативи долучився Міжнародний правозахисний центр «Ла Страда Україна».
На отримання відзнаки можуть претендувати артефакти - ініціативи, вчинки, а також процеси, дії, телепрограми та відеокліпи, дослідження,і, звичайно, особистості, які сприяють утвердженню ґендерної рівності і трансформації суспільства з метою повної реалізації принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.