Жінки мають непогані шанси удвічі збільшити свій контингент в Раді

Представниці прекрасної статі мають непогані шанси удвічі збільшити жіночий контингент в Раді. Після виборів-2012 у Верховній раді може майже вдвічі збільшитися кількість жінок.
 
Поки ж в Україні жінок-депутатів навіть менше, ніж в арабських країнах: з 450 народних обранців лише 37 – представниці прекрасної статі. У наступному скликанні прорватися до парламенту мають шанси більше 50 пані-політиків, повідомляє ТСН.
 
Так, у відсотковому відношенні найбільше жінок можуть пройти до Ради від УДАРу - 7 (прохідна частина списку - максимум 35), причому в першій десятці їх одразу четверо. Щоправда, відомі в масштабах країни лише нардеп Ірина Геращенко і – трохи менше - письменниця Марія Матіос і один з лідерів Податкового майдану Оксана Продан.
 
Партія Регіонів до жіночого питання підійшла диференційовано: частину своїх знакових жінок залишила у списку, частину відправила на округи. З відомих нардепів в прохідній частині залишилися Олена Бондаренко та Інна Богословська, а також нинішня соратниця Володимира Литвина Катерина Ващук. Мандати отримають також колишні депутатки, які зараз працюють у президента на Банковій, - Ірина Акімова та Ганна Герман.
 
Втім, "жіночим обличчям" ПР на цих виборах є не вони, а співачка Таїсія Повалій, яка отримала в списку другий номер. Всього ж у прохідній частині списку - 9 жінок. "Батьківщина" поставила у прохідну частину 10 жінок, проте найвище місце серед них має креатура Арсенія Яценюка - Лілія Гриневич (14-е), тобто у першій десятці жінок взагалі немає. Спочатку там, звичайно, була Юлія Тимошенко, але ще до реєстрації кандидатів було зрозуміло, що в підсумковому списку її не виявиться. У прохідній частині майже немає чинних жінок-нардепів з бютівської фракції, але є Олександра Кужель (яка відала в уряді Тимошенко підприємцями), і колишній соціальний міністр Людмила Денисова. Багато жінок там проходять за "родинними зв'язками": дружина Юрія Луценка Ірина, доньки депутатів Леся Оробець та Тетяна Донець, дружина глави телегрупи StarLightMedia Олександра Богуцького Олена Кондратюк.
 
Комуністична партія повністю оновила жіночу частину свого списку - жодна з нинішніх представниць її фракції в прохідну частину (30 місць) не потрапила.Нових жінок-комуністок в парламенті буде 6, але всі вони маловідомі широкому загалу. Наприклад, номером 3 у списку стала дніпропетровська лікарка Ірина Спіріна. Наталія Королевська, окрім себе, в прохідну частину списку "Україна - вперед!" (15 місць) поставила тільки одну жінку (яка, щоправда, може стати наймолодшим нардепом - номеру 12, Оксані Кононовій, всього 26 ). І зовсім провалила жіночу політику "Свобода", у якої в прохідній частині (ті ж 15 місць) жінок немає взагалі, а найвище "жіноче" місце - 30-е. Втім, з урахуванням мажоритарки ситуація у "Свободи" вирівнюється: явними фаворитами на округах у Львівській області є відома захисниця мови Ірина Фаріон та сестра голови облради Ірина Сех.
 
У "Батьківщини" фавориток на округах четверо, серед них - нардепи Ксенія Ляпіна (Київ) та Уляна Мостипан (Київська область). Не менше 10 жінок по мажоритарці йдуть від ПР, серед них –чинні нардепи Тетяна Бахтєєва, Ірина Горіна та Ірина Бережна.

RegioNews
 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Веб-сторінкаДата народження: 23 жовтня 1980р.Відомості на момент обрання: освіта вища, завідувач сектору, департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, безпартійнa, проживає в місті Харкові, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика