Згуладзе: Про єдиний випадок корупції в новій поліції поінформував напарник хабарника

У Запоріжжі стартував конкурсний відбір до патрульної поліції. Лише за перший день заяви про прийом на роботу написали понад тисячу осіб (загалом планується прийняти 800 осіб). Підтримати майбутніх поліцейських приїхала перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе.

Відповідаючи на запитання журналістів та потенційних співробітників, перший заступник міністра МВС наголосила, що поповнити лави патрульної поліції можуть не тільки новачки, але і діючі ДАІшники. Однак для цього кожному з них доведеться дуже постаратися.

"Потрібно, щоб вони свідомо робили свій вибір. У кожного з них є шанс потрапити до нової патрульної поліції, але не механічно. Давайте всі разом сконцентруємося на тому, щоб створити таку структуру, де поганим людям стане складніше, а потім і зовсім неможливо підкорятися новим правилам роботи. Працювати по-чесному - обов'язкова умова. Проект новий, зарплата хороша, привабливість є, ідеологія є. Робота цікава, адреналіну багато", - заявила Ека Згуладзе.

- Скажіть, скільки поліцейських звільнилися з поліції, не витримавши випробування новою роботою?

– Дуже мало. У всіх містах - це Київ, Львів, Одеса і Харків, де вже стартував новий проект, звільнено або пішли за власним бажанням лише 30 осіб. Ми очікували, що після першого місяця роботи ця цифра буде відсотків 20.

- Чому вони звільнилися?

- Тому що робота поліцейського – реально складна. Хоча й дуже цікава. Треба бути обережним і точним, уміти брати на себе відповідальність за життя інших, за свої власні вчинки. Тим, хто зрозуміли, що це не їхнє покликання і пішли, - теж спасибі. Вони вчинили чесно.

Я дуже пишаюся тими інспекторами, які брали участь у процесі набору та підготовки нових кадрів. Як бачите, ми вибираємо правильних працівників, які відповідають вимогам своєї професії.

- Чи багато в Україні противників нової поліції?

- У кожному місті, де ми запускаємо нову патрульну поліцію, зустрічаємося як із недовірою, так і навпаки - з повною довірою. Але найголовніше, що очікування містян на користь позитивних змін майже відразу виправдовуються. Поліцейські відчувають, яку відповідальність на них покладено, і з усією серйозністю підходять до вирішення будь-яких питань, з якими їм доводиться стикатися. По суті, вони - «посли» нової України. Це дуже відповідально, дуже дисциплінує і допомагає їм мобілізувати свої сили для роботи. Незважаючи на фізичну втому, вони хочуть працювати. Робота 12 годин, іноді за кермом.

- Чи були випадки некоректної поведінки або корупції серед нових поліцейських?

- Ми відмовилися від роботи з декількома прцівниками, які нас розчарували. Але справа в тому, що був лише один випадок корупції на 5 тисяч нових співробітників. Мене навіть радує цей випадок. Чому? Тому що інформацію про хабарі приніс напарник патрульного. Це означає, що ми заклали правильний фундамент.

Ще з кількома поліцейськими ми попрощалися після надзвичайної події в Києві за участі нетверезих літніх людей. На мій сором і жаль, патрульні екіпажі повелися в цій ситуації некоректно, неетично і непрофесійно. Коли ми говоримо, що закон один, ми не тільки маємо на увазі, що в них повинно вистачити мужності або терпіння штрафувати сина олігарха. Найголовніше, щоб нові поліцейські по-людськи поводилися з усіма, і насамперед – із представниками незахищених верств нашого суспільства.

– Ека, наскільки справедливою і доречною є така підвищена увага до нової поліції?

Ми просто робимо реформи і хочемо донести це до всіх. Це війна проти корупції, кришування, війна за наше майбутнє, за справедливість і закон. І перемога в ній потрібна всім. Патрульна поліція показує передусім, якою повинна бути вся поліція. Усі повинні розуміти, що ми маємо на увазі, коли говоримо про новий закон, про зміни та нову етику. А що стосується наших співробітників, то в них немає більшого друга, ніж я. У Києві я зустрілася з кожним співробітником ДАІ, а це 1500 осіб, щоб пояснити, яка робиться реформа і чому вона починається з ДАІ, чому ніхто не буде механічно переведений до нової патрульної служби.

- Чи підвищать співробітникам ДАІ копійчані зарплати?

- Усі прекрасно знають і розуміють, що існує не зовсім здорова конкуренція, коли до міста входить нова патрульна поліція, у якої зарплата вдвічі вища, ніж у решти міліції. Тому ми за рахунок внутрішньої економії підвищуємо на 30% зарплату іншим співробітникам МВС, щоб мінімізувати напруженість у роботі між старою і новою поліцією. Адже це поки що єдина правильна реформа в Україні, яка зблизить старе і нове, яка знаходитиме друзів, а не ворогів. Ми занадто багато через що пройшли за ці півтора року, і немає нічого важливішого, ніж долі людей. І наші старі співробітники, і нові – це все люди. У них є вибір. Вони можуть працювати з новими хорошими умовами, якщо захочуть.

– Яких ще змін у структурі МВС слід очікувати?

– Наступною великою зміною буде реформування дільничних. Ми змінюватимемо не тільки форму, і я думаю, скоро зможемо стартувати в цьому напрямку.

Ми вже почали реформу спецназу МВС. Це важливо, тому що досі відсутній єдиний підхід до спецзасобів у міністерстві. Їх було безліч, і всі різні. Ми визначилися зі стандартом спецназу, який потрібен, щоб підтримувати роботу поліції. Головним партнером цієї реформи будуть США. Уже зараз відбуваються тренінги, де готують перших інструкторів, які після проходження цього курсу самі навчатимуть і перенавчатимуть своїх колег.

– Хто захистить нових поліцейських від тиску старорежимного керівництва?

– На кожного з нас через різні причини чиниться тиск. Ми дорослі люди й повинні самі знайти спосіб мінімізувати таку ситуацію, спланувати свою роботу так, щоб уникнути тиску. Якщо нові поліцейські виконуватимуть свою роботу чесно, як у Києві, Харкові, Львові, то і в Запоріжжі отримають 80% підтримки населення. Я впевнена, що в Запоріжжі буде чудовий набір.

Як розповів начальник управління кадрів ГУ МВС України в Запорізькій області Сергій Тарасенко, більшість співробітників міліції, які підходять за віком, мають намір пройти співбесіду і пробувати свої сили на службі в новій поліції, конкурсний набір на яку закінчується 2 листопада.

Лілія Клименко, Запоріжжя

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Фінляндською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 червня 1965р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Луцьку, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика