






Доцільність запровадження в повному обсязі системи електронного адміністрування ПДВ буде розглянута за підсумками першого кварталу звітності. Про це в ефірі «Голос Америки» повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.
За її словами, ПДВ є найбільш корумпованим із податків, і для більшої прозорості в його адмініструванні було запроваджено електронні рахунки.
Наразі ця система діє лише у тестовому режимі, щоб пересвідчитися, що фіскальні служби і бізнес програмно дають собі раду із технічним навантаженням, до якого призвело нововведення.
«Якщо тестовий режим покаже свою ефективність у боротьбі із фіктивним та схемним ПДВ, тоді ми будемо приймати рішення про впровадження ПДВ-рахунків у повному обсязі», – зазначила вона.
Перші результати електронного адміністрування ПДВ парламентарі очікують побачити вже за підсумками першого кварталу звітності і розглянути їх профільному комітеті.