






Через відсутність фінансування у сфері екстреної медичної допомоги маємо надскладну ситуацію з викликом «швидких» по всій країні.
За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, нинішній уряд вже другий рік ніяк не розпочне вирішення проблем державної програми екстреної медичної допомоги. Програми, фінансування якоі мали розпочати ще попередні уряди і до якоі ніяк не дійде справа у цього кабінету міністрів. При чому, слід зауважити, що грошей для будування фактично поліцейської держави, наприклад, не шкодують.
Народний депутат наводить факти: «Основна державна програма, від якої фізично залежить життя будь-якої людини, фінансується на 0 гривень. Для порівняння: за кошти державного бюджету закуповують поліцейські машини, які є сучасними та однаковими для всіх областей. А закупівлі машин екстреної медичної допомоги чомусь переклали на областні бюджети.
У результаті – більшість областей лише на 30% забезпечені машинами екстреної медичної допомоги належної якості. Усе інше, що їздить дорогами України, це медичний антикваріат, який своєчасно може довезти пацієнта хіба що в морг».
«По-друге, – продовжує Ірина Сисоєнко, – за номером 102 створена єдина централізована інформаційна система викликів. А за номером 103 кожна область самостійно закуповує спеціальну програму для диспетчерської. Через те, що держава не надала відповідного фінансування, є регіони, у яких немає обласних диспетчерських екстреної допомоги через відсутність коштів».
«Однак найголовніше, це несправедливість. Чому поліцейський, при всій повазі до його праці, отримує більшу зарплату ніж медик, який щохвилини рятує життя людей і оцінюється державою в мінімальну зарплату? Це ставлення Уряду не до медиків, це знецінення людського життя кожного українця», – певна народний депутат.
Відтак, у зверненні до прем’єр-міністра України медики екстреної медичної допомоги вимагають:
по-перше, негайного збільшення для них тарифних розрядів. По-друге, надання з держбюджету медичної субвенції на області, аби було за що виплачувати заробітні плати та обов’язкові надбавки за особливі умови праці. По-третє, профінансувати державну програму розвитку екстреної медичної допомоги та врятувати від звільнення величезну кількість людей, які нині просто масово залишають бригади.
«Якщо і далі продовжуватиметься така ситуація, то за викликом 103 просто не буде кому приїжджати до пацієнтів», – підсумовує Ірина Сисоєнко.