Боюся відкривати новини: все повертається на свої місця, — депутатка «Голосу»‎ Стефанишина про медреформу, Супрун і Богатирьову

Відсікаючи «людей Супрун», міністр охорони ризикує залишитися з непрофесіоналами, вважає депутатка фракції «Голос» Ольга Стефанишина. З нею говоримо про медреформу, поновлення Амосової, кадрові зміни в МОЗ і чому не треба «платити двічі» лікарям.

У студії народна депутатка (фракція «Голос»), членкиня Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Ольга Стефанишина. З 2018 була заступницею міністра охорони здоров’я України. Координувала такі напрямки роботи: виконання євроінтеграційних зобов’язань України у сфері охорони здоров’я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинація та громадське здоров’я.

Про зміну кадрів в МОЗ

Ольга Стефанишина: Я в цій сфері працюю понад 10 років, поіменно знаю кожного фахівця, який сьогодні працює в системі охорони здоров’я.

Уляна Супрун, та її команда (я не лише про себе говорю, а і про Павла Ковтонюка та інших), зібрали найкращі кадри, які є в Україні. Сьогодні, просто так відсікаючи все, що

стосується Уляни Супрун, міністр охорони ризикує залишитися з непрофесійними і некомпетентними людьми навколо.

Про медичне страхування

Ми бачимо, що люди, які були поза системою, не розуміючи її суті, не спілкуючись з фахівцями, нарешті починають розуміти взагалі, яким чином відбувається реформа, і ну хоча би на словах вони її підтримують, це вже добре.

Я бачила презентацію Зоряни Скалецької у парламенті щодо медичного страхування. З того, що я зрозуміла, буде впроваджена модель добровільного медичного страхування. Надання можливості достраховуватись до того гарантованого пакету, який буде надаватися державою. Якщо ж все-таки будуть якісь спроби впровадити обов’язкове медичне страхування — це вже буде інша справа, це дуже ризикований крок. Це підвищення податків на медицину, в середньому ми будемо платити на 14% податків більше, ніж зараз. Чи захочуть це робити Україні? Я впевнена, що ні. Така ідея, скоріш за все провалиться, тому що вона є нереалістичною.

Про корупційні скандали

Я боюсь відкривати інтернет, бо мені здається, що все, з чим боролася попередня команда, в тому числі з такими корупціонерами яскравими — воно все починає повертатися на свої місця. Ми бачили нараду в Міністерстві охорони здоров’я, де були присутні Валерій Запорожан з Одеси, який також мав дуже скандальну історію, от зараз Катерина Амосова поновлюється (Печерський районний суд м.Києва своїм рішенням від 28 листопада 2019 року поновив Катерину Амосову на посаді ректора НМУ ім. О.О.Богомольця — прим. ред.)…

Я хочу сказати, що в 2016 році МОЗ ініціювало розслідування, і було визначено, що загальна сума збитків, нанесених державі через невиконання вимог держфінінспекції Катериною Амосовою складає 3,5 млн гривень. Людина нанесла збитки державі, і тепер, абсурдно, її не лише поновили, їй також компенсацію 4500 гривень мають виплатити. І також 278 тисяч гривень зарплатні.

Я вже думаю, може і Богатирьову колись поновлять, а чому би й ні, людина приїхала вже в Україну (сміється — прим. ред).

Про продовження медичної реформи

Можна буде ознайомитись з пакетом програми медичних гарантій, і зрозуміти, що кожен пацієнт, починаючи з квітня 2020, якщо все піде по плану, розраховує на безоплатну допомогу в таких випадках (первинна допомога, спеціалізована амбулаторна, госпітальна, екстрена, паліативна та реабілітація, а також реімбурсація лікарських засобів — прим. ред.).

Наприклад, якщо в людини стався інсульт, то її везуть до лікарні, і абсолютно безоплатно нададуть допомогу і врятують життя.

Теж саме стосується і пологів. Просто я думаю, що звичайно, зміна ментальності людини потребуватиме часу. Це відбувалося в усіх країнах світу, це нормально. Але кожен українець в один момент має зрозуміти: ми платимо всі свої податки на те, що сьогодні нам буде даватися в якості медичної допомоги безоплатно. Не потрібно платити двічі.

Тепер медична установа, яка надає послуги пацієнту, саме за цю конкретну послугу вже буде отримувати кошти від держави за тарифами, затвердженими державою.

Якщо є бажання доплачувати — це особисте бажання. Наша задача була зробити так, щоб можна було не платити.

Про роботу 24/7

Коли прийшла Уляна Супрун, я вважаю, це було відкрите вікно можливостей для всіх громадських організацій, експертів, долучитись до цієї команди і впровадити ті зміни, про які ми мріяли роками до цього. Уляна Супрун дала таку можливість мені, в тому числі, і багатьом активістам. Це була дуже важка робота, я 2 роки працювала в МОЗ. Це найважчий досвід, колосальна відповідальність, величезна кількість роботи, яка була покладена на нас, це робота 24 години на день, 7 днів на тиждень. Ти постійно на зв’язку і в колосальному стресі. Робота в парламенті дещо інша, але теж нелегка. Звичайно, тут більше відіграють політичні речі і процеси.

В нас теж у парламенті буває, що ми до 2 ночі працюємо. Тут дуже багато залежить від політичних чинників.

Про МОЗ за часів Азарова і Богатирьової

Коли МОЗ управляла Раїса Богатирьова, до 40% коштів відмивалося на закупівлі ліків і вакцин. Якщо виділялося Україною 2 мільярди гривень на закупівлю ліків, то майже мільярд осідав в кишенях чиновників. Це ліки від гепатиту, онкології, туберкульозу.

З приходом нової команди, впровадженням електронних закупівель, цю корупційну мережу вдалося зменшити до нуля. І сьогодні дійсно є в поліклініках всі вакцини, відповідно до календаря щеплень. Тому що ЮНІСЕФ сьогодні у 8 разів дешевше купує ту ж саму вакцину, ніж купувала команда Богатирьової.

Громадське радіо

03-12-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Фінляндською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 червня 1965р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Луцьку, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика