Буславець розвіяла гендерні стереотипи про жінок в енергетиці

Успіх жінки в енергетиці залежить від вміння балансувати між жіночністю і професійністю. Про це у ході конференції "Енергетика без Гендеру" заявила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець.

В Україні роками формувався стереотип про те, що енергетика – це чоловіча галузь, сказала Буславець.

"Результати досліджень свідчать про те, що 52% жінок і 46% чоловіків погоджуються з тим, що жінкам важко робити кар’єру в енергосекторі. З цим можна погоджуватися або ні, але зі свого досвіду скажу, що на певних етапах кар’єрного зростання я відчувала, що аби зайняти ту чи іншу посаду - потрібно бути на голову вище чоловіка. По професійним якостям та наполегливості.

Але я завжди вважала, що якщо ставиш перед собою ціль, якщо ти маєш наполегливість – то не важливо, ти чоловік чи жінка", - розповіла вона.

Буславець додала, що жінки в енергетиці багато в чому ефективніші за чоловіків.

"Наприклад, коли ми кажемо про вміння справлятися із кризовими явищами, то на, мою думку, жінки в цьому вкрай ефективні. Вони багатозадачні , наполегливі, витривалі. Саме з такими якостями справлятися із кризовими явищами в тій же енергетиці набагато легше", - підкреслила вона.

Для жінки важливо вміти розділяти кар’єру та особисте, балансувати між жіночністю та професійністю, вважає Буславець.

"Особисто я ніколи не протиставляла свою професійну діяльність з родинними стосунками, і не поділяла це. Успіх жінки у будь якій сфері, і в енергетиці зокрема – знайти баланс між жіночністю та професійністю. Не думати, що якщо ти хочеш зробити кар'єру, то ти повинен щось покласти на алтар.

Я реалізувала себе як дружина, як мати. В мене чудова сім'я, і паралельно я 20 років в енергетиці. І я це розповідаю для того, щоб ті дівчата, які зараз роблять перші кроки у галузі і мають страхи, почули мене і повірили в себе. І не блокували досягнення своїх цілей страхами і стереотипами", - резюмувала вона.

Нагадаємо, Ольга Буславець очолила Міненерго в квітні, в разгар кризи в енергетиці. За цей час вона вивела шахтарів з простою та домовилась з інвесторами в "зелену" енергетику про зниження тарифів.

УНН

20-11-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликанняЧлен Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Веб-сторінка Член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Народною Республікою Бангладеш Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австралією Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 16 червня 1975р. Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 17.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика