






«Якщо дивитися з точки зору активної громадянської позиції, українці не хочуть відчувати себе гвинтиками системи, а хочуть бути господарями в своїй країні.
У різних країнах поняття середнього класу визначається по-різному. Та основні критерії – рівень доходу громадян, якісна освіта та професійна кваліфікація і, найважливіше – наявність активної громадянської позиції та бажання брати участь в політичному житті країни. Це самодостатні люди з певним рівнем доходу, що забезпечує їм гідне життя, які мають бажання, час і можливість брати активну участь у житті суспільства. З точки зору доходу, ми не дотягуємо за показниками до країн Європи чи Америки. З точки зору доходів, середнього класу в Україні фактично не існує».
Що саме потрібно для розвитку середнього класу українців – парламентар пояснює.
«Нам потрібно значно підвищити рівень доходів громадян. Де ці гроші взяти? Як свого часу сказала Маргарет Тетчер, немає ніяких «державних грошей», є тільки гроші платників податків. Тому ми з вами повинні найперше подивитися, де сьогодні держава втрачає найбільше коштів. Наприклад, від схем на митниці бюджет втрачає щонайменше 75 млрд грн щороку. А від виведення коштів в офшори та перенесення туди податкової бази – ще 50-65 мільярдів, які не надходять в бюджет, а виводяться за кордон».
За словами Тетяни Острікової, в «Самопомочі» є рішення щодо того, як покращити рівень доходів громадян, наповнити бюджет тими коштами, які сьогодні туди не надходять і, навпаки, дати послаблення сумлінним підприємцям від поборів, корупційних витрат та силового тиску.
«Потрібні зміни на митниці. По-перше, побудувати сильну митну адміністрацію, бо її сьогодні немає, і запровадити автоматизований обмін з нашими сусідами-країнами, щоб бачити в режимі онлайн, що і за якою вартістю виходить з іноземних країн і що та за якою вартістю потрапляє в Україну. Що ж стосується офшорів, то зроблять їх використання невигідним дві речі – скасування податку на прибуток та його заміна податком на виведений капітал, а також зміни в Податковий кодекс, які оподаткують в Україні доходи панамських та інших подібних компаній, якщо вони належать українцям. При чому, податок на виведений капітал має промовисту назву, яка говорить сама за себе: виводиш прибуток підприємства в офшор, заплати 20% податку за виведення цього капіталу. Ці кроки дозволять додатково залучати до доходів бюджету 125-140 млрд грн щороку».
«Доходи бюджету здебільшого складаються з податків, які сплачують підприємці. 27 років наш бізнес існує не завдяки державі, а всупереч її регуляціям. Майже щодня до мене звертаються підприємці з основним проханням – щоб їм не заважали працювати. Звичайно, всі соціально відповідальні люди, які є основою середнього класу, розуміють, що податки потрібно платити, але це має бути просто та зрозуміло. А от незаконні побори та хабарі, так звана «корупційна рента», яку від підприємців вимагають на митниці за безперешкодне митне оформлення чи щоб не просили зайвих документів, в СБУ чи інших правоохоронних органах – за неблокування законної господарської діяльності чи за відмову від силових наїздів, мають бути жорстко припинені. Звільнення підприємців від цього ярма в поєднанні із спрощенням загальної системи оподаткування та запровадженням податку на виведений капітал дозволить вивільнити їх обігові кошти. Тоді підприємці зможуть витрачати їх, людям будуть підвищені зарплати, рівень життя покращиться і, відповідно, середнього класу стане більше», – підсумовує народний депутат.