Денісова пообіцяла допомогти іноземним батькам забрати з України дітей, народжених сурогатними матерями

Уповноважена ВРУ з питань прав людини Людмила Денісова зазначила, що батьки з-за кордону можуть звернутися до неї з відповідною заявою, щоб вона допомогла вирішити питання їхнього в’їзду та виїзду з України під час карантину, щоб забрати дітей. Про це вона заявила на брифінгу.

“Ми всі вчора бачили це відео, яке виклали на сайті однієї з Київських клінік, в тому числі і в соціальних мережах про те, що в одному з київських готелів знаходиться 46 діточок, які тільки народжені і їм потрібна допомога, щоби виїхати до своїх батьків. Ми відразу відреагували та направили звернення до керівника Нацполіції, до міністра охорони здоров’я та міністра соціальної політики, щоб вони втрутилися щодо прав дітей в законодавстві України щодо сурогатного материнства”, — сказала Денісова.

За її словами, її представники відразу виїхали до цього готелю для з’ясування обставин.

“Там знаходилася 51 дитина, з них 15 дітей були з батьками. 36 дітей, на відео можна було побачити, вони знаходилися в двох кімнатах. На всіх них виписані свідоцтва про народження, батьки всіх цих діточок є громадяни іноземних країн, можна сказати, що 23 дитини це Китай, Німеччина, Іспанія, Франція, Італія, Болгарія, Італія, Румунія, США. Тобто держави дуже різні”, — додала Денісова.

Омбудсмен зазначила, що батьки 15 діток встигли приїхати до України до початку встановлених карантинних обмежень, але не можуть виїхати. А за всіма іншими дітьми батьки не можуть приїхати з-за кордону.

“Нам повідомили, що вони зверталися до МЗС України, щоб вони допомогли вирішити це питання, батьки і клініка, але в МЗС відмовили, запропонували такий механізм, що потрібно аби батьки зверталися до посольств, а потім через звернення дипломатичної ноти посольства уже їм будуть допомагати в індивідуальному порядку. Але держави не змогли це зробити, посольства деякі відмовилися. Тому питання залишається невирішеним”, — додала Денісова.

За її словами, загалом по Україні понад 100 дітей чекають своїх батьків. Якщо буде продовожений карантин за тим прогнозом, який дає МОЗ, це може бути не сотня дітей, а вже майже тисяча.

“Потрібно напрацювати такий механізм, щоб батьки могли приїхати за своїми дітьми. Сьогодні зранку я провела робочу нараду за участю представників МЗС, ДМС, і ми напрацювали дієвий механізм вирішення цієї проблеми. Кожен з цих батьків може звернутися до уповноваженого ВР з прав людини з відповідною заявою, щоб я допомогла їм вирішити це питання, в’їзду та виїзду з України”, — сказала Денісова.

Також вона додала, якщо цим батькам необхідна допомога для оформлення проїзних документів на дитину, вона безпосередньо буде звертатися до ДМС, щоб це питання вирішити.

УНН

15-05-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 17 грудня 1992р.Відомості на момент обрання: освіта вища, помічник народного депутата України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 62.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика