Денісова - про домашнє насильство: Цьогоріч 20% звернень надійшло від чоловіків

До Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової цього року надійшло 180 звернень із питань захисту від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з яких 80% повідомлень - від жінок.
 
Про це інформує пресслужба Офісу Омбудсмана у Фейсбуці.

Зазначається, що аналіз повідомлень, що надійшли до українського омбудсмана, свідчить про недостатні зусилля у подоланні порушення прав жінок в Україні, зокрема - серед вразливих верств населення.

«З початку року до Уповноваженого надійшло 180 звернень з питань захисту від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з яких 80% - від жінок. Аналіз цих звернень свідчить про те, що найбільш поширеними є порушення права на безпеку та захист, одержання правової, медичної та соціальної допомоги», - йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що жінки та дівчата з інвалідністю нерідко зазнають дискримінації і не завжди можуть скористатися своїми правами.

Особливо це стосується жінок з психічними та інтелектуальними розладами, які перебувають у соціальних закладах опіки та у сім’ях і стають жертвами насильства, не маючи можливості самостійно відстояти свої права, поінформували у Офісі Омбудсмана.

«Боротьба за ліквідацію насильства щодо жінок є серйозним викликом для українського суспільства. Держава має консолідувати зусилля органів державної влади, громадськості, з метою формулювання нульової толерантності до цього ганебного явища», - наголошується у повідомленні.

У відомстві нагадали, що Україна на шляху до євроінтеграції взяла на себе низку зобов’язань з метою припинення всіх форм дискримінації та насильства щодо жінок, а також для надання жінкам рівних прав у всіх сферах суспільного життя.

Серед іншого, зазначається, що важливим кроком стало ухвалення урядом України Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 №1544-р.

Також уточнюється, що здійснення парламентського контролю за виконанням органами держвлади та місцевого самоврядування Конвенції ООН «Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок», у тому числі за виконанням рекомендацій, наданих Україні за результатами восьмої періодичної доповіді про виконання цієї Конвенції, є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Як повідомлялося, щороку 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день у 1999 році та запропонувала урядам країн, міжнародним та неурядовим організаціям проводити заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

В Україні з 25 листопада і до 10 грудня (День прав людини) проходитиме акція «16 днів дій проти насильства».

УКРІНФОРМ

26-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 11 квітня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, юрисконсульт, ПП "Українська консультаційна група", безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 59.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика