Денісова - про платні камери у СІЗО: Це дискримінація за майновою ознакою

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає, що запровадження платних камер у СІЗО є порушенням рівноправності громадян за майновою ознакою.
 
Про це вона заявила в інтерв’ю РБК-Україна.

Зокрема, за словами омбудсмена, платні камери у СІЗО – «це нерівність за майновою ознакою».

“Кому стає краще?! Якщо ось одне таке місце в СІЗО "продали" за 2 тисячі, чим ці дві тисячі на місяць можуть допомогти іншим ув'язненим, якщо у них навіть відсутня можливість нормально поспати?”, - сказала вона.
 
Як приклад Денісова зазначила, що у СІЗО Києва зробили 20 платних місць, збирають гроші, але, за її словами, не завжди всі ці 20 місць використовуються.

Зокрема, як поінформувала український омбудсман, іноді в’язні платять гроші, але їх все одно не переводять у таку камеру. За її словами, вона нещодавно отримала таку скаргу.

“Решта – це ж взагалі жах. У нас 27 вільних колоній у "замороженому" стані. Якщо в інших у нас перенасичення - так розвезіть людей. Треба приймати такі адміністративні рішення, які можуть поліпшити умови життя людей вже зараз. Я як уповноважений не можу підходити вибірково до норм Конституції, де заборонена дискримінація за майновою ознакою”, - зазначила вона.
 
Як повідомлялося, Кабмін постановою від 22 квітня 2020 року запровадив експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах, який триватиме до 31 грудня 2021 року.

У лютому 2021 року Денісова звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом, яким просить визнати протиправним наказ Міністерства юстиції щодо провадження цього експериментального проєкту.

УКРІНФОРМ

23-04-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Що таке імідж і з чого він складається? Які шляхи його формування? Як правильно формувати позитивний імідж? На що і на кого орієнтуватися? Яких помилок слід уникати у формуванні та підтриманні свого політичного іміджу? Про зовнішність, репутацію та поведінку розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Імідж»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Веб-сторінкаДата народження: 21 травня 1981р.Відомості на момент обрання: освіта вища, головний лікар, КЗ "Обласна лікарня відновного лікування" Херсонської обласної ради, безпартійнa, проживає в місті Херсоні, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика