Денісова вважає, що законопроєкт про сурогатне материнство необхідно доопрацювати

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що законопроєкт про сурогатне материнство необхідно доопрацювати, оскільки він містить розбіжності.
 
Про це Денісова написала в Телеграмі.

“Вказала на необхідність доопрацювання законопроекту, оскільки він містить низку неврегульованих розбіжностей”, - заявила Денісова на засіданні робочої групи «Законодавче врегулювання питань сурогатного материнства», під час якого відбулося обговорення законопроєкту «Про застосування допоміжних репродуктивних технологій».

За словами уповноваженої ВР, вона звернула увагу учасників обговорення на те, що норми закону мають бути спрямовані на додержання прав всіх осіб, яких торкається дія цього документа. Вона також акцентувала на неприпустимості порушення права на приватність та конфіденційність через запропоновану норму щодо запровадження громадського контролю за застосуванням допоміжних репродуктивних технологій та створення комісій з розгляду документів осіб, які бажають скористатись послугами сурогатного материнства в закладах охорони здоров’я та жінок, які мають намір стати сурогатними матерями.

На її думку, більш ефективним буде запровадження контролю державних органів за діяльністю закладів охорони здоров’я, які надають послуги із застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Денісова виступила проти запровадження норми, що передбачає розмір, порядок та умови компенсації особі, яка буде виховувати та утримувати дитину до 3-х років, у разі відмови генетичних батьків від дитини або у випадках, коли дитина/діти не були передані генетичним батькам з їхньої вини. За її словами, така умова суперечить законодавству. Крім того, невизначеним є юридичний статус особи, яка буде виховувати та утримувати дитину, стосовно дитини. Це суперечить інтересам дитини, оскільки передача дитини з однієї родини в іншу є травматичною для неї.
 
Денісова наголосила, що потребують удосконалення норми, які стосуються належного інформування донора щодо особливостей процесу збору матеріалу.

Також уповноважений ВР з прав людини запропонувала доопрацювати положення про використання клітин.

“Вважаю за необхідне у рамках проєкту закону передбачити відповідальність за відмову сурогатної матері передати дитину генетичним батькам, генетичних батьків - за відмову забрати дитину, закладу за передачу невикористаних в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій кріоконсервованих ембріонів іншому пацієнту”, - заявила вона.

Денісова додала, що її офіційну позицію буде направлено робочій групі.

17 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підготувала лист Прем’єр-міністру Денису Шмигалю щодо нагальної необхідності прискорення ухвалення нормативно-правового акта у сфері репродуктивних технологій та сурогатного материнства.

УКРІНФОРМ

13-10-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика