Депутатка Європарламенту розпочала збір підписів за перенесення чемпіонату світу з хокею з Білорусі

Депутатка Європарламенту від Шведської ліберальної партії Карін Карлсбро розпочала збір підписів під зверненням до Міжнародної федерації хокею та її президента Рене Фазеля із проханням не проводити чемпіонату світу 2021 року в Мінську. Про це повідомляють на її сайті.

"Спорт не має бути політикою, але це не привід закривати очі на те, що зараз коїться у Білорусі. Ми не можемо проводити чемпіонат світу, коли протестувальників заарештовують і катують на вулиці. Абсолютно неприйнятно підтримувати режим, який використовує зброю проти власного народу", – зазначила євродепутатка.

Вона також заявила, що глава хокейної федерації Білорусі Дмитро Басков є активним прихильником Олександра Лукашенка, і закликала Фазеля припинити співпрацю з ним до проведення незалежного розслідування його дій.

Баскова у Білорусі підозрюють у нападі на жителя Мінська Романа Бондаренка, який загинув від травм після того, як невідомі в масках побили його біля будинку. Сам Басков цей факт заперечує, пише TUT.BY.

Чемпіонат світу 2021 року має відбутися у Мінську та Ризі з 21 травня до 6 червня. Раніше на тлі протестів у Білорусі прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш заявляв про початок перемовин із Міжнародною федерацією хокею про перенесення білоруської частини першості до іншої країни.

По всій Білорусі з 9 серпня не вщухають масові акції протесту тих, хто не згоден із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Відомо ще про одного загиблого, Романа Бондаренка, унаслідок сутички невідомих у масках із місцевими жителями. Конфлікт стався через біло-червоно-білі стрічки. У Слідкомі Білорусі заявили, що загиблий був п'яним. У коментарі виданню TUT.BY лікарі сказали, що в організмі Бондаренка було нуль проміле алкоголю.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Вперше за історію Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Деякі держави, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Євросоюз 2 жовтня запровадив обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС запровадив санкції проти Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських чиновників. Після вбивства Бондаренка Євросоюз пригрозив Білорусі новими санкціями.

16 листопада редактор бюро "Радіо Свобода" у Празі Рікард Йозвяк заявив, що 19 листопада міністри закордонних справ країн Євросоюзу хочуть затвердити третій пакет санкцій проти Білорусі. За його словами, вбивство Бондаренка "прискорило процес".
 
Гордон

19-11-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Веб-сторінкаДата народження: 24 жовтня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, тимчасово не працює, безпартійнa, проживає в місті Харкові, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 94.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика