






Для України стратегічно важливим та пріоритетним завданням у галузі охорони здоров’я є збереження життя та здоров’я дітей. Про це заявила Ірина Сисоєнко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на круглому столі «Шляхи зменшення дитячої смертності».
Народна депутатка зазначила, що дитяча смертність є показником рівня ефективності системи охорони здоров’я країни. За її словами, на сьогодні показники дитячої смертності в Україні є вищими, аніж у країнах ЄС, однак нижчими, аніж в усіх країнах СНД, крім Білорусі.
Ірина Сисоєнко підкреслила, що гасло «Діти – наше майбутнє» має бути не просто словами, а гарантованим бюджетним фінансуванням на державному та місцевому рівні у 2018 році. Адже державні закупівлі ліків, обладнання, витратних матеріалів проводяться зі значною затримкою і в умовах сталого недофінансування. Зменшується кількість педіатрів в центрах первинної медико-профілактичної допомоги.
У деяких областях досі не завершена робота із створення перинатальних центрів. Відсутня національна програма із збереження життя і здоров’я дітей та запобігання найпоширенішим хворобам.
Під час круглого столу експерти Міністерства охорони здоров’я України з педіатрії та неонатології розповіли про перспективи реформування медичної допомоги українським дітям відповідно до європейських стандартів, профілактику вроджених вад розвитку у дітей, ситуацію із смертністю дітей внаслідок онкологічних та онкогематологічних захворювань, розлади психіки і поведінки дітей як причину дитячих суїцидів.
Учасники круглого столу наголошували, що для зменшення показників смертності дітей в Україні, а сьогодні це одна дитина зі ста, необхідно розробити і затвердити комплексну Національну стратегію з охорони материнства та дитинства, якою передбачити удосконалення медичної допомоги дітям з впровадженням сучасних методів діагностики та лікування; забезпечення рівного доступу дітей до якісних медичних послуг; посилення профілактичного напрямку роботи в педіатрії; підвищення обізнаності батьків та членів суспільства щодо проблем дитячого здоров’я; пропагування здорового способу життя; подолання кадрового дефіциту лікарів-педіатрів.
«Вкрай назріла необхідність запровадження загальнодержавних заходів щодо охорони здоров’я дітей України, які б передбачали вирішення медико-соціальних проблем з позицій оздоровчо-профілактичних дій в медицині дитинства. Ми повинні продовжити впровадження Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» та розширення мережі перинатальних центрів ІІІ рівня. Також у поданому мною законопроекті № 6634 «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини» пропонується залишити на рівні первинної медичної допомоги надання дітям медичної допомоги педіатрами», – заявила Ірина Сисоєнко.