Джапарова: Жінки становлять 60% внутрішньо переміщених осіб в Україні

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час віртуального саміту молодих жінок-мусульманок EKOCOP зазначила, що жінки становлять 60% з майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб в Україні.
 
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

“6 квітня на запрошення президента Молодіжного форуму ісламського співробітництва перша заступниця міністра закордонних справ України Джапарова взяла участь у віртуальному саміті молодих жінок-мусульманок в рамках роботи Економічної та Соціальної Ради ООН”, - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що на заході обговорювались питання жіночого лідерства у висококонкурентному світі в епоху пост-COVID.

У заході також взяли участь заступник міністра закордонних справ Туреччини Явуз Кіран, дружина прем’єр-міністра Албанії Лінда Рама, президент Молодіжного форуму ісламського співробітництва Таха Айхан, лауреатка Нобелівської премії (Ємен) Тавакуль Карман, активістка, яка опікується питаннями потреб знедолених дітей, молоді, жінок та людей похилого віку, які проживають в Лівані, Мелек ель Німер, громадська активістка та співучасниця руху «Поверніть наших дівчат» (Нігерія) Айша Юсуфі та інші.

Перша заступниця міністра зазначила, що незважаючи на той факт, що жінки перебувають на передовій боротьби з пандемією COVID-19, вони становлять категорію населення, яка залишається найбільш вразливою до наслідків пандемії.

Еміне Джапарова розповіла про наслідки триваючої російської збройної агресії проти України: «Жінки становлять 60% з майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб, серед них і я – представниця кримськотатарського народу. Тому це моя особиста історія та біль, як і сотень інших кримськотатарських жінок», - підкреслила дипломатка.
 
Перша заступниця міністра поінформувала про ситуацію з політичними в'язнями в Криму: «Якщо ти наважишся сказати «Крим - це Україна», тебе можуть кинути до в’язниці. Якщо маєш український паспорт - тебе можуть назвати шпигуном та арештувати. Якщо ти кримськотатарський активіст – тебе можуть «приписати» до Меджлісу кримськотатарського народу, представницького органу кримськотатарського народу, діяльність якого заборонена російськими окупантами, і після цього визнати екстремістом та відправити за ґрати. Якщо ти практикуєш іслам – тебе можуть визнати терористом або членом ісламської терористичної організації та ув’язнити до 20 років. Саме це і відбувається зараз в Криму».

Джапарова додала, що затримання та ув’язнення громадян України, переважно представників кримськотатарського народу, за політично вмотивованими звинуваченнями та під приводом проведення антитерористичних заходів, призводить до того, що значна кількість сімей залишаються без чоловіків, діти залишаються без батьків, і тягар забезпечення цих сімей, боротьби за визволення чоловіків, лягає на плечі жінок – дружин, матерів та доньок.

Як приклад вона навела історію Фатми Ісмаїлової, яка у 31 рік, внаслідок ув’язнення російською окупаційною адміністрацією її чоловіка, батька та брата, залишилася наодинці із забезпеченням трьох дітей.

Джапарова також поінформувала про зусилля Уряду України, спрямовані на забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків, зокрема про приєднання України до низки міжнародних ініціатив: «Міжнародне партнерство Біарріц», Міжнародна коаліція за рівну оплату праці (EPIC), Групи друзів з виконання порядку денного «Жінки, мир, безпека» тощо.

Вона також наголосила на досягненнях МЗС України у просуванні гендерного порядку денного та забезпечення лідерства жінок на дипломатичній службі.

11 березня представниці ГО «Геополітичний альянс жінок» на пресконференції в Укрінформі повідомили, що українські жінки на рівні ООН мають намір порушити теми пандемії, російської агресії та домашнього насильства.

УКРІНФОРМ

07-04-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Веб-сторінкаДата народження: 14 січня 1990р.Відомості на момент обрання: освіта вища, заступник директора з організаційно-правових питань, ТОВ "Будівельний комбінат "Прогрес", безпартійнa, проживає в місті Бориспіль Київської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика