Євгенія Кравчук: Консультативна рада в ТКГ залучатиме до переговорів в Мінську лідерів думок і це не будуть переговори з ОРДЛО

Консультативна рада, яка може бути створена в рамках політичної підгрупи ТКГ в Мінську, приверне до переговорів лідерів думок, і це не є прямими переговорами з так званими ОРДЛО або визнанням "ДНР" і "ЛНР", зазначає заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Ми давно говорили, що хочемо скасувати монополію керівників маріонеткових республік у переговорах у Мінському процесі. Ми вважаємо, що позицію Донбасу повинні представляти також ті жителі регіону, які покинули його і переїхали на підконтрольну уряду територію. Тому така консультативна рада може складатися наполовину з жителів , які проживають на окупованих територіях, і тих, хто звідти поїхав - це будуть люди, яких поважають у регіоні, які розуміють специфіку і потреби регіону і є авторитетом по обидві сторони лінії розмежування", - написала вона на своїй сторінці в Facebook у п'ятницю ввечері.

Кравчук підкреслила, що про визнання так званих "ЛНР" і "ДНР" у будь-якому вигляді не йшлося, не йдеться і про це навіть мови бути не може.

"Мінські угоди, які підписували не ми, прямо передбачають консультації в рамках ТКГ з представниками ОРДЛО в питанні змін до Конституції в частині децентралізації. Чому є ця норма - питання до того, хто санкціонував підписання таких угод, тобто до президента на той час Порошенка. Ми вважаємо, що якщо вже успадковані домовленості зобов'язують Україну з кимось консультуватися, то точно краще це робити не з ватажками бойовиків", - зазначила вона.

Кравчук вказала, що в міжнародно-правовому плані нічого, по суті, не змінюється. "Залишається Мінський процес, який триває роками. Україна не веде переговорів з ОРДЛО, як і не вела раніше. Але ми отримуємо перевагу за рахунок включення в процес тих українців Донбасу, які вибрали шлях залишитися з Україною - навіть ціною переїзду з рідних міст і сіл", - пояснила вона.

За її словами, Консультативна рада - це дорадчий орган при політичній підгрупі в Мінську, який повинен посадити за стіл не політиків, а лідерів думок і спільноти. "Його рішення будуть мати вигляд рекомендацій для політичної підгрупи. Більше того, він ще не створений, а буде створений 25 березня", - додала вона.

Інтерфакс-Україна

16-03-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Веб-сторінкаДата народження: 16 квітня 1991р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 65.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика