






Про це заявила народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз, після розгляду на Комітеті у закордонних справах проекту Закону про прилеглу зону України, реєст.№ 8361.
За словами співавтора законодавчої ініціативи, законопроект №8361 спрямований на імплементацію положень Конвенції 1982 року, який ратифікувала ВР в 1999 році.
«Законопроект спрямований на врегулювання питання щодо визначення прилеглої зони України. Відповідним чином, цей закон дає можливість збільшити прилеглу зону вдвічі, тобто ще на 12 додаткових миль, для того, щоб наші морські загони прикордонної служби і військово-морські сили мали можливість якісно здійснювати контроль і попереджати порушення міжнародного права», – сказала Ірина Фріз.
Вона також прокоментувала рішення профільного Комітету щодо направлення на доопрацювання зазначеного закону.
«Рішення Комітету було про направлення на доопрацювання закону, з огляду на висловленні зауваження МЗС і Мінюсту. Мушу зазначити, що з моєї точки зору, було б бажано, щоб МЗС самостійно виступило з подібними ініціативами і врегулювало це питання, бо це їхня ділянка відповідальності! Але я не збираюсь опускати руки, впевнена, що ми знайдемо можливість зорганізувати ефективний склад робочої групи у складі представників МЗС, Мін’юсту, Державної прикордонної служби та Військово-морських сил, щоб зазначений законопроект мав можливість бути розглянутим в сесійній залі», – відзначила Фріз.
Депутат також наголосила на тому, що питання прилеглої зони України є негайним і потребує остаточного врегулювання.