Гендерні квоти на місцевих виборах спрацювали попри побоювання і скепсис - віцеспікерка

Гендерні квоти на цьогорічних місцевих виборах спрацювали попри всі побоювання, скепсис і нерозуміння.

Про це сказала заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк під час відкриття IV Українського жіночого конгресу.

"Політика у світі перестала бути суто чоловічою справою. Політика більше не має виключно чоловічого обличчя. Коли ми говоримо і ставимо в приклад іноземний досвід, мені б дуже хотілося, щоб ми помічали позитивні зміни і в Україні. У нас також є успіхи, якими треба пишатись і які варто визнавати. Найголовніший успіх цього року, попри всі побоювання, переживання, попри деякий скепсис і нерозуміння, які все ще присутні в суспільстві, - гендерні квоти на місцевих виборах спрацювали", - підкреслила Кондратюк.

Так, за попередніми підрахунками, серед обраних на місцевих виборах 25 жовтня кандидатів, 36% становлять жінки. В обласних радах - 27% обраних депутатів є жінками, в районних - майже 34%. Партії-лідери за кількістю здобутих мандатів провели в місцеві ради від 34% до 40% жінок.

"Ми вперше виставили вимогу до 40% наявності осіб однієї статі у виборчих списках партій. Вперше маємо досвід проведення місцевих виборів за такою квотою. І мені видається, що перший крок на цьому шляху видався правильним і результативним", - зауважила заступниця Голови ВР.

Кондратюк очікує, що отриманий жінками результат на місцевих виборах закладатиме й підґрунтя для підтримки малого й середнього підприємництва, відповідального бізнесу, чутливого до рівності ухвалення рішень, до більшої соціальної відповідальності.

"Тобто політичне жіноче представництво має демонструвати не лише кількість, а й впливати на ухвалення рішень в інтересах людей на місцях", - зазначила віцеспікерка.

На думку Кондратюк, сьогодні на часі є гендерно орієнтоване бюджетування на всіх рівнях - починаючи з невеликої громади, завершуючи урядом і парламентом.

"Сьогодні все більше українських жінок демонструють, що вони здатні приймати ефективні та відповідальні рішення не лише в політиці, а й у бізнесі. Тому нам треба більшої участі жінок у керівництві комерційних компаній, в управлінні та наглядових радах великих державних підприємств. Світова практика свідчить, що чим більше жінок залучені до ухвалення таких бізнес-рішень, тим краще розвивається економіка країни, тим більший відсоток зростання ВВП, тим щасливіші люди в країні", - зауважила вона.

Водночас Кондратюк звертає увагу, що нині багато жінок-підприємиць опинилися в дуже непростих умовах через пандемію COVID-19.

"Маємо вкрай нагальну потребу допомогти цим жінкам знайти в собі сили, впевненість та енергію, аби втримати свою справу, переосмислити її і, можливо, дати бізнесу друге життя під час пандемії, надати новий імпульс. Адже ця криза - це не лише труднощі. Це виклики, це й нові можливості", - сказала політик.
 
Серед інструментів для підтримки жінок-підприємиць Кондратюк називає спеціальні умови кредитування, зменшення розриву в оплаті праці, віддалену роботу, різноманітні соціальні пакети для тих жінок, які ведуть власну справу і одночасно займаються вихованням дітей.

Як повідомлялося, місцеві вибори 25 жовтня пройшли в Україні за оновленим Виборчим кодексом. Документ, зокрема, передбачає дотримання гендерних квот при формуванні виборчих списків.

Так, під час формування списку кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч організація партії повинна забезпечити представництво не менше 30% осіб однієї статі у загальній кількості кандидатів до відповідної ради.

Порядок висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також кандидатів у депутати міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) передбачає, що під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).

У разі формування організацією партії єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п’яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку.

УКРІНФОРМ

27-11-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 25 січня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, радник міністра, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 104.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика