






Спочатку слід розглядати питання щодо надання ліцензій телеканалам, а потім – щодо порушень телеканалів, а потім порушень і санкцій.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила журналіст, громадська діячка, перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.
Гостя програми зауважила, що багато штрафів, накладених Нацрадою на окремих мовників через порушення, оскаржують у судах.
«Національна рада ні в кого не може відібрати ліцензії сама, тому що сьогодні ми вважаємо, що ми – чудова Національна рада, завтра прийде ще одна с каже, що вона – чудовіша, а «попєрєднікі» «безпрєдєльнічали». Тому має бути інституційна пам’ять і цінності. За це я і виступаю. Це – головне. Чи може бути, що на засіданні у когось станеться проблема із цифровою ліцензією? Може бути... Чому ми хотіли, щоб всі санкції обговорювалися потім, після того, як розглянуть ці ліцензії. Оскільки навіть саме питання – а нам можуть винести санкцію, можуть покарати – це викликає у людей тремор, вони стараються бути лояльними. Це теж тиск – моральний», – вважає Ольга Герасим’юк.
Тож карати потрібно пізніше, щоб це не впливало на рішення щодо ліцензій, вважає гостя програми.
З її слів, існують й інші ризики, коли під час засідання Нацради може просто не вистачити голосів: «Рішення ухвалене? Ні. Такий варіант можливий? Можливий. За ним є юридична підстава? Немає. А що ми з тим робимо? Нічого, ми сперечаємося. Канал відключається».
Нагадаємо, Ольга Герасим’юк подала заяву про відставку з посади заступника голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.