Глава МВФ назвала три пріоритети для відновлення економіки

Для відновлення глобальної економіки уряди й міжнародні інституції мають зосередитися на трьох пріоритетах: ефективній вакцинації, цілеспрямованих фінансових заходах для підтримки виробництва та інвестиціях у майбутнє.

Про це заявила під час онлайн-брифінгу у Вашингтоні директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

«Наша Програма заходів глобальної економічної політики (Global Policy Agenda – 2021), оприлюднена сьогодні, визначає три пріоритети», - наголосила глава МВФ.

За її словами, перший полягає у забезпеченні рівних шансів щодо вакцинації для кожної країни. «Це означає нарощування виробництва вакцини та її розповсюдження без застосування експортних обмежень», - зауважила Георгієва.
 
Вона підкреслила важливість повного фінансування програми COVAX (Глобального механізму щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19), а також гарантованих поставок препаратів до найбідніших країн. Широка вакцинація забезпечить повернення людей до роботи, і, за розрахунками МВФ, це зможе збільшити глобальний ВВП на $9 трильйонів, додала Георгієва.

Другий пріоритет, за її словами,– це створення справедливих шансів для економічного відновлення. «Ключовою є підтримка вразливих домогосподарств та життєздатних підприємств, доки криза ослаблює нас. Для цього потрібні цілеспрямовані фіскальні заходи та підтримка сприятливих фінансових умов», - зазначила глава МВФ.
 
У цьому зв’язку вона зауважила, що на стадіях завершення кризи у сфері охорони здоров’я урядам слід поступово зменшувати програми соціальної підтримки та збільшувати цільові субсидії для найму та перекваліфікації. Це особливо актуально для сегменту малокваліфікованих працівників та молоді. Водночас потрібно допомогти й малому бізнесу шляхом вливання капіталу та поліпшення процедур реструктуризації.
 
Третій пріоритет передбачає забезпечення рівних можливостей у майбутньому, що, за словами глави МВФ, є найскладнішим рішенням для кожного уряду. «Головна увага має зосереджуватися на нарощуванні державних інвестицій в екологічні проєкти та цифрову інфраструктуру, у сфери охорони здоров’я та освіти, щоби гарантувати кожній людині можливість отримати вигоду від історичного переходу до більш екологічних, розумних та більш інклюзивних економік», - зазначила Георгієва.
 
За її словами, МВФ, зі свого боку, допомагатиме цим процесам. У цьому зв’язку вона нагадала, що Фонд підтримав у період кризи 86 країн, виділивши близько $110 млрд у вигляді різних фінансових інструментів, та планує розширити підтримку.

У Вашингтоні тривають віртуальні Збори МВФ і Світового банку, які є одним із головних заходів для більшості країн світу та формування міжнародної економічної політики.

УКРІНФОРМ

08-04-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 11 квітня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, юрисконсульт, ПП "Українська консультаційна група", безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 59.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика