Голова Представництва НАТО пояснила значення для України скасування ПДЧ

Скасування Плану дій щодо членства в НАТО для України зробить річну національну програму співробітництва Україна–НАТО менш детальною та більш стратегічною.

Про це заявила голова Представництва НАТО в Україні Карен МакТір під час дискусії на тему «Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України» організованої Громадською лігою Україна-НАТО в Укрінформі.

«Так, ПДЧ скасовується, але залишається дуже важливий інструмент – це річна національна програма, яка є відповідальністю України, і там прописано дуже детально всі вимоги щодо реформування. Ця програма не є чимось новим для України, але ми плануємо, щоби вона стала трішки менш деталізованою, але більш розробленою в стратегічному плані. За її виконанням будуть слідкувати як експерти з НАТО, так й експерти з України», - заявила голова Представництва НАТО.

МакТір також додала, що для Представництва НАТО в Україні дуже важливо детально розуміти потреби української сторони щодо впровадження реформ.

«Ми цілком слідуємо порадам наших українських колег щодо того, як саме ми можемо зарадити у просуванні проєктів. Для Представництва НАТО в Україні надзвичайно важливо детально розглянути будь-яку проблему з усіх сторін, саме тому ми будемо раді провести зустрічі з представниками громадських організацій, щоб зрозуміти загальну картину ситуації», - зауважила МакТір.
 
Голова Представництва НАТО в Україні також розтлумачила формулу «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно».

«Формула «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно» означає бути з Україною, поки війна не завершиться, поки Україна не відновить свою суверенність та свої кордони, загальновизнані міжнародним співтовариством», - сказала МакТір.

Вона також наголосила, що країни-союзниці України незмінно повторюють цю формулу протягом 14-15 місяців, а це – знак послідовності підтримки України.

«Можливо, сигнал залишається одним і тим самим протягом останніх 14-15 місяців, але конкретна підтримка Україні змінилася, вона була переведена в більш практичну площину. Країни-члени НАТО допомагають з летальною зброєю, наприклад», - додала голова Представництва НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, лідери країн НАТО на Вільнюському саміті 11 липня оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України - в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.

УКРІНФОРМ

18-07-2023

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 15 червня 1971р.Відомості на момент обрання: освіта вища, вчитель, Чернівецька гімназія № 2 Чернівецької міської ради, безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика