Ірина Констанкевич: Покарання за домашнє насильство треба значно посилювати

3 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні альтернативний законопроєкт № 3908-1, що стосується посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства. Утім, він не передбачає збільшення штрафів за цей злочин, а лише додає у якості альтернативного покарання громадські роботи.

На цьому наголосила народна депутатка групи «ЗА Майбутнє» Ірина Констанкевич, яка ініціювала подання основного законопроєкту № 3908, що передбачає збільшення штрафів за вчинення домашнього насильства. На її думку, санкцій, зазначених у альтернативному законопроєкті, недостатньо, однак депутатська група підтримала його, оскільки проблему потрібно терміново вирішувати, пише ТСН.

«На жаль, пройшли альтернативні норми про виправні роботи для насильників. Більшість звикла говорити про сімейні цінності, а не відстоювати їх. Відтак проблема законсервована і не буде вирішуватися. Співчуваю усім жінкам, а саме вони у 87% стають жертвами сімейного насилля. Ми підтримали альтернативний законопроєкт, тому що вважаємо, що з насильством у сім’ї треба рішуче боротися», – написала депутатка на своїй сторінці у соцмережі.

Вона висловила думку, що нині мізерні штрафи як ефективний засіб покарання чи запобігання насильству не працюють. Адже за перше вчинення правопорушення нині штрафують лише на 170-340 гривень, а за повторне протягом року – на 340-680 грн.

За словами Констанкевич, депутатська група «ЗА Майбутнє» у Верховній Раді до другого читання законопроєкту № 3908-1 пропонуватиме правки, мета яких – реально посилити відповідальність за домашнє насильство, а не залишати можливість відкупитися від покарання кількома сотнями гривень чи громадськими роботами.

У 2020 році Національна поліція зафіксувала понад 208 тис. скарг на домашнє насильство. 141 людина внаслідок цих злочинів зазнала важких травм, 74 людини – загинули.

Волинські новини

05-02-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Веб-сторінкаДата народження: 4 червня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, спортсмен-інструктор, Державна прикордонна служба України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 57.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика