Ірина Верещук: Проблеми сепаратизму на Закарпатті немає 

Не треба підіймати тільки негативні питання, адже у стосунках між Україною та Угорщиною є багато позитивних зрушень.

Таку думку висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я часто буваю на Закарпатті і можу сказати, що там немає проблеми сепаратизму. У регіоні нормально співіснують усі без винятку національності.

Дійсно, проблема мови є, адже чим більш компактно проживають угорські меншини, тим слабше вони знають українську мову. Подекуди цілі села знають угорську та російські мови, а українську – чомусь ні. Безумовно дивує, чому ці люди не хочуть більше асимілюватися з українцями, але це питання більше лежить у культурній площині», – вважає Ірина Верещук.

На думку експерта, питання мови не є великою загрозою для нацбезпеки України. Натомість більш загрозливими є факти пропагандистської діяльності чи навіювання, коли починають говорити про Велику Угорщину по обидва боки кордону.

До того ж відомо, що Росія намагається втручатися в україно-угорські відносини і діяти так само підступно, як у Криму та на Донбасі.

Однак, зауважує фахівець, не треба підіймати тільки негативні питання, адже у стосунках між Україною та Угорщиною є багато позитивних зрушень.

«Бізнес та економіка диктують свої умови і, незважаючи на політичні маніпуляції, в України з Угорщиною нормальні економічні бізнесові стосунки. Зокрема, відкриваються торгові представництва, угорці готові вкладати гроші та інвестувати у бізнес в Україні так само, як і українці в Угорщині», – підсумувала Ірина Верещук.  

ZIK

27-04-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика