«Малому бізнесу, який ледь виживає, даючи людям в селі можливість придбати ліки, держава створює умови, якими змушує закривати свої аптечні заклади», – Сисоєнко

Як відомо, у листопаді  минулого року парламент вніс зміни до Податкового Кодексу України, якими зобов’язує фізичних осіб-підприємців (ФОП), що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення, в обов’язковому порядку застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій (РРО), навіть не передбачивши жодного перехідного періоду для представників малого бізнесу.

За словами народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко,  деякі ФОП-власники аптечних закладів вже відчули наслідки такого рішення у вигляді масових перевірок з боку органів  Державної фіскальної служби. 

Парламентар вважає, що держава повинна створити законодавчі умови для запобігання монополізації ринку торгівлі лікарськими засобами, сприяння розвитку здорової конкуренції та зниження адміністративного тиску на представників малого бізнесу.

У січні 2019 року  Ірина Сисоєнко зареєструвала Законопроект 9495 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення державної підтримки розвитку малого підприємництва на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами», яким пропонує скасувати обов’язкове застосування РРО при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З метою обговорення документа з професійною спільнотою, автор законодавчої ініціативи запросила представників малого бізнесу на відкриту зустріч.

«1 лютого я провела зустріч з цими приватними підприємцями, які приїхали з усієї України. Вони кажуть, що просто фізично не можуть працювати в тих умовах, до яких їх зобов’язують через ухвалені зміни». 

На думку народного депутата, ухвалені зміни тягнуть за собою додаткове фінансове навантаження на представників малого бізнесу та не враховують елементарних технічних проблем віддалених населених пунктів. 

«На сьогоднішній день в селі є проблеми зі світлом, з інтернетом, тобто, технічно неможливо встановити касові апарати. Ще одна проблема – касові апарати коштують від 11 тисяч гривень, їх щомісячне обслуговування становить 3 тисячі гривень. Це є надзвичайно великим фінансовим навантаженням, яке може призвести лише до одного – аптечні заклади, які належать ФОП, просто почнуть масово закриватися по всій Україні», – наголошує парламентар.

За словами Ірини Сисоєнко, у тиску на малий бізнес на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами зацікавлені власники великих аптечних мереж.
«Саме власники аптечних мереж зацікавлені в тому, щоб повністю знищити фізичних осіб- підприємців і повністю монополізувати ринок продажу лікарських засобів. А уряд якраз створює відповідні умови для монополії навіть в таких важливих питаннях для людей, як продаж лікарських засобів. 

Сьогодні в маленьких селах середній чек в аптеці ФОП становить 30-40 гривень, тому ці аптеки не цікавлять власників великих мереж, їм просто це не вигідно.  Адже середній чек в мережах сягає 400-500 гривень. Та якщо ФОП не будуть мати можливості працювати і утримувати відповідні аптеки, а все це стане власністю великих аптечних мереж, питання вартості лікарських засобів буде ще більше загострюватись».

«На наступному парламентському тижні ми всі разом маємо об’єднатись  і проголосувати за підтримку малого бізнесу і, найголовніше – за інтереси пацієнтів!» – підсумовує народний депутат.

Самопоміч

12-02-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 18 лютого 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, Львівський національний університет імені Івана Франка, член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в місті Львові, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика