Маркарова пояснила, як працюватиме Український фонд стартапів

Міністр фінансів Оксана Маркарова пояснила, як працюватиме фонд стартапів та зазначила, що він максимально далекий від влади. Про це вона повідомила під час брифінгу з нагоди старту прийому заявок на фінансування Українським фондом стартапів.

"Фонд працює максимально далеко від влади, саме так, як він і повинен працювати. Там є професійна наглядова рада, у якій меншість працівників від держави, а більшість працівників з самого ринку. Є велика кількість експертів, і процедура побудована таким чином, що від сьогоднішнього дня, я сподіваюсь, хтось вже заповнює заявку і подається на фінансування. Цей процес, з одного боку, формалізований і прозорий, а з іншого боку, відповідає критеріям подачі документів, потім класичного пітчінгу (презентація з метою пошуку інвесторів), потім розгляд і прийняття: прозоро і публічно, рішень про те, хто буде фінансуватись цим фондом", - розповіла Маркарова.

Міністр зазначила, що крім маленьких стартапів, потрібно розвивати інкубацію (підтримку стартапів на всіх етапах розвитку).

"Розвивати наше законодавство, що має зробити легким, прозорим і зрозумілим, відповідним до європейської директиви інвестування у венчурні інвестиції тут, для того, щоб не треба було структурувати ці угоди за кордоном, не треба було структурувати ці угоди з використанням різноманітних офшорних юрисдикцій. Зробити це в абсолютно правовий спосіб в Україні, щоб ми побачили наш ІТ-сектор саме тут, в Україні, а не тільки в експертних оцінках, а також у сплатах податків і у розвитку підвищення продуктивності в Україні", - додала Маркарова.

Голова наглядової ради Українського фонду стартапів Леся Севрук повідомила, що фонд фінансує усі напрямки, окрім 4: азартні ігри, виробництво та реалізація небезпечних речовин, алкогольні та тютюнові вироби і військові та ядерні технології.

Так, процедура подачі заявки максимально спрощена, і все можна зробити в електронному вигляді. Зазначається, що заявки можна подавати будь-коли, а не тільки у грудні, це буде постійний процес.

"Саме до кінця цього року, ми плануємо провести пітч-івент (презентації) по тим заявкам, що будуть подані першими, умовно до 15-17 грудня. Далі, будь ласка, подавайтесь", - зазначила Севрук.

Вона також повідомила, що наглядова складається з 7 людей, з яких, тільки 2 – це члени уряду, а всі інші представники ринку. Також були прийняті заявки 41 експерта, з яких вже 13 прийняли до вибіркової комісії, що буде проводити пітч-івенти.

Нагадаємо, в Україні започаткували фонд стартапів, який буде фінансово допомагати втілювати нові ідеї в Україні.

УНН

03-12-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Веб-сторінкаДата народження: 24 березня 1985р.Відомості на момент обрання: освіта вища, виконувач обов’язків декана біологічного факультету, Донецький національний університет імені Василя Стуса, безпартійнa, проживає в місті Вінниці, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 84.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика