Нардеп Плачкова: Ініціатива президента щодо децентралізації закладає основу авторитарної держави

Внесення змін до Конституції України про децентралізацію призведе до узурпації влади і створення авторитарної держави, вважає народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Тетяна Плачкова.

"У законопроекті президента про зміни до Конституції під гаслом "децентралізації" криється єдина мета - зміна територіального устрою країни. Владі потрібні вигідні результати місцевих виборів й абсолютна концентрація всіх важелів впливу в потрібних руках", - написала Плачкова на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, вона зазначила, що монобільшість поспішає спрямувати цей законопроект до Конституційного Суду саме зараз, оскільки зміни до Основного закону можуть вноситися на двох сесіях парламенту, а поточний тиждень є останнім у другій сесії Верховної Ради.

Плачкова наголосила, що в запропонованому вигляді президентська законодавча ініціатива закладає основу для створення авторитарної держави.

"Децентралізація має розпочинатися вже на етапі роботи над змінами до Конституції. Це має стати спільною справою для всіх: і для президента, і для парламенту, і для місцевих громад. Режим "зеленого ксерокса" для цього не підходить", - зазначила вона.

Політик вважає, що в президентському законопроекті містяться серйозні ризики для місцевого самоврядування. Тиск на них планується здійснювати через повністю підконтрольних президенту і Кабміну префектів, в руках яких зосереджується виконавча влада і державний контроль. Префект матиме можливість впливати на органи місцевого самоврядування шляхом втручання в їхні дії та рішення. Крім того, зміну меж, найменування і перейменування громад президент пропонує здійснювати, не враховуючи думки мешканців, як було раніше, а просто дізнавшись, що вони думають із цього приводу. Це загроза для місцевої демократії, яка усуває громади від вирішення питань місцевого значення.

"Реформа децентралізації, як і всі інші, теж перетворюється на фарс та інструмент узурпації влади. Цього допустити не можна! Необхідно забезпечити стабільність органів місцевого самоврядування. Для цього треба переходити до прямих виборів на ключові посади в місцевій владі. Люди повинні мати право обирати регіональних керівників, а також суддів і керівників муніципальної поліції", - зазначила Плачкова.

Інтерфакс-Україна

15-01-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Веб-сторінкаДата народження: 20 червня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, менеджер готельного бізнесу, ТОВ "Бізнес-центр "Буковина", безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 67.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика