Окупанти на Донбасі незаконно ув’язнили 268 осіб – Денісова

У незаконному ув’язненні на тимчасово окупованій частині Донбасу перебуває 268 осіб, ще 114 громадян України незаконно утримуються у місцях несвободи на території РФ та в тимчасово окупованому Криму.

Про це під час ознайомчої зустрічі з новопризначеним верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова,  повідомляє Фейсбук-сторінка омбудсмена.

«Наголосила, що на тимчасово окупованих територіях продовжуються переслідування громадян України з проукраїнськими поглядами. На сьогодні у незаконному ув’язненні на тимчасово окупованій частині Донбасу перебувають 268 наших співгромадян, а 114 громадян України наразі незаконно утримуються у місцях несвободи на території Російської Федерації та в тимчасово окупованому Криму. Більшість з них, а саме 78, мають кримськотатарську національність», - поінформувала Денісова.

Вона також повідомила, що в ОРДЛО скасували державний статус української мови, а документи, оформлені українською, будуть чинні до 1 березня 2023 року.

«Вимога офіційного перекладу призведе до труднощів отримання мешканцями окупованих територій соціальних та інших послуг. Фактично, дії окупаційних адміністрацій призводять до того, що на тих територіях українська мова буде відсутня», - заявила Денісова.

За її словами, це стосується і тимчасово окупованого Криму. Зокрема, навчання українською мовою за роки окупації скоротилося в 50 разів – на сьогодні це 249 учнів , а кримськотатарською навчаються всього 3% (6 400 учнів) від загальної кількості школярів в АРК.

Омбудсмен повідомила, що для національних меншин України навчання відповідною мовою здійснюється на етапі здобуття дошкільної та початкової освіти, а для корінних народів України - на етапі здобуття дошкільної і загальної середньої освіти.
 
Окрему увагу співрозмовники приділили питанням додержання прав і свобод представників ромської нацменшини.

Денісова запросила верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин взяти участь наприкінці травня у Форумі омбудсманів, де її колеги поділяться позитивним досвідом розв'язання питань забезпечення прав національних меншин.

Зі свого боку Кайрат Абдрахманов висловив готовність узяти участь у цьому заході та до подальшої співпраці.

УКРІНФОРМ

15-03-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика