Ольга Стефанішина: Міністерствам доручено розробити план реалізації реформ, передбачених Звітом Єврокомісії

За результатами опрацювання Звіту Європейської Комісії щодо України кожне з міністерств має підготувати план реалізації рекомендацій щодо реформ у своїй сфері. Про це йшлося на нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра Ольги Стефанішиної із заступниками міністрів з євроінтеграції за участі представників Європейської Комісії та Представництва ЄС в Україні.

«Менш ніж через тиждень після публікації Звіту Єврокомісії, проводимо засідання щодо подальших років за участі всіх міністерств та делегації Єврокомісії. Звикаємо до переговорного процесу - зокрема, сьогодні наше спілкування буде англійською мовою», – зазначила Ольга Стефанішина.

Учасники наради обговорили першочергові заходи з виконання рекомендацій Єврокомісії, представлених у Звіті, а також підготовку до переговорного процесу щодо вступу України в ЄС.

“Для всіх нас, політиків і народу України, надзвичайно важливо було почути, що Європейська Комісія прийняла рішення рекомендувати розпочати переговори про вступ України до ЄС. Ця оцінка є чітким визнанням зусиль України та нашої команди на євроінтеграційному шляху”, - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Урядовиця поінформувала, що Україна завершила процес селф-скринінгу стану імплементації актів права Європейського Союзу.

«В межах селф-скринінгу, який тривав понад півроку, ми проаналізували понад 28 тис. актів права (aquis) ЄС, до цього процесу було залучено понад 80 органів державної влади. На основі матеріалів по кожному окремому розділу aquis ми підготували звіт, в якому визначено пріоритетні акти, які мають бути імплементовані в українське законодавство. На сьогодні всього таких актів близько 3000. Наразі ми перекладаємо звіт англійською мовою, і невдовзі зможемо офіційно передати його Європейській Комісії. Розраховуємо, цей звіт стане важливим допоміжним інструментом під час офіційного процесу скринінгу ЄС», – зазначив під час наради Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.

Зі свого боку керівниця Служби з питань України Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Єврокомісії (DG NEAR) Анною Ярош-Фрііс підтвердила, що у ЄС готові розпочати офіційний скринінг українського законодавства якнайшвидше.

За результатами зустрічі Ольга Стефанішина дала доручення заступникам міністрів підготувати план заходів щодо переліку реформ, які необхідно здійснити на виконання Звіту.

«Звіт Єврокомісії про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС, план дій, який буде затверджено на виконання рекомендацій у сфері реформ, що містяться у Звіті, а також Національна програма адаптації законодавства України до права ЄС – це ключові документи, що формуватимуть порядок денний реформ в Україні», – підкреслила вона.

Урядовий портал

16-11-2023

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 5 січня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, адвокат, член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 31.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика