Омбудсманка заявила про тортури політв'язнів кримських татар у судах

У РФ під час засідання у справі другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" суддя відмовився його перенести, незважаючи на погіршення стану здоров'я політв'язнів кримських татар Сервера Мустафаєва, Мемета Белялова і Сейрана Салієва. Про це у фейсбуці повідомила омбудсманка Людмила Денісова.

Вона підкреслила, що в політв'язнів учора підвищилася температура до 40 градусів і був сильний біль у м'язах. Незважаючи на прохання кримських татар та їхніх адвокатів перенести засідання, в суді вирішили продовжувати судовий процес.

Медичні працівники пенітенціарної установи, в якій незаконно утримують громадян України, обмежилися жарознижувальною ін'єкцією і видали довідку про задовільний стан здоров'я та відсутність протипоказань для участі в судовому засіданні. Коли політв'язням стало погано під час суду, їм тільки викликали "швидку", після чого судове засідання продовжилося.

Омбудсманка вкотре звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою припинити тортури громадян України, сприяти проведенню повного медичного обстеження, а також забезпечити надання кваліфікованої медичної допомоги незаконно утримуваним кримським татарам.

Також Денісова підкреслила, що російські суди вже неодноразово порушували права українців у частині ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

lb.ua

05-03-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 7 грудня 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 129.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика