Омбудсмен: з початку року від обстрілів на Донбасі загинули 11 мирних жителів

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відреагувала на обстріл з боку незаконних збройних формувань, через який загинула жителька смт Зайцеве на Донеччині, а також закликала міжнародну спільноту засудити дії країни-агресора. Загалом же з початку року це вже 11 жертва обстрілів серед цивільного населення. Про це повідомляє пресслужба Офісу Омбудсмена України.

"Російська Федерація вкотре порушуючи Мінські домовленості, демонструє світові свою агресивну окупаційну політику та небажання припиняти вогонь на Сході України, через що мирні мешканці продовжують гинути від ворожих куль. Це необхідно негайно припинити!" - заявила Омбудсман.

Вказано, що Денісова висловила щирі співчуття рідним і близьким загиблої. Вона повідомила, що з початку 2020 року це вже 11 жертва обстрілів серед цивільного населення. А загалом з початку російської агресії на Сході країни втрачено понад 13 тисяч співгромадян.

"Своїми діями агресор знову порушив головне право людини – право на життя, закріплене Конституцією України та ст.2 Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Закликаю представників міжнародних гуманітарних місій, правозахисних організацій рішуче засудити дії агресора та об'єднати зусилля, аби змусити РФ дотримуватися IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни - не допускати насилля над життям та особистістю, зокрема всіх видів вбивств, завдання каліцтв, жорстокого поводження й тортур", - наголосила Денісова.

Нагадаємо, ситуація на Донбасі різко загострилася. 

На світанку окупанти вкотре відкрили вогонь по населеному пункту Зайцеве. У результаті загинула мирна жителька. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження.

УНН

06-07-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика