Острікова: “МВФ не проти податку на виведений капітал та закликає до реформи ДФС”

Делегація народних депутатів “Об’єднання “Самопоміч” цими днями перебуває із робочою поїздкою у Сполучених Штатах Америки. Віце -спікер парламенту Оксана Сироїд, голова фракції Олег Березюк та народний депутат Тетяна Острікова зустрілися із головою місії МВФ до України Роном Ван Роденом та заступником виконавчого директора МВФ Владиславом Рашкованом  для обговорення скасування податку на прибуток та перехід до оподаткування прибутку при його виведенні на споживання (податок на виведений капітал).

Як розповіла за підсумками зустрічі Тетяна Острікова, для українського бізнесу, який очікує податку на виведений капітал, є дві новини:
“Перша новина полягає в тому, що МВФ не проти цього податку та вважає таку модель оподаткування прибутку можливою з урахуванням певних чинників. Друга новина полягає в тому, що МВФ прямо не підтримує законопроект про податок на виведений капітал, чим користується українська влада, прикриваючи свою бездіяльність в податковій сфері.»

Попри те, що Президент України ще в грудні обіцяв бізнесу внести в Раду законопроект про податок на виведений капітал, підготовлений експертами, народними депутатами  та робочою групою при Мінфіні, це питання відкладене на невизначений час з посиланням на листування з МВФ. Питання податку на виведений капітал не було вказане в меморандумі між МВФ та Україною, тому воно не є першочерговим пріоритетом для фонду. В МВФ занепокоєні відсутністю відчутних  реформ в податковій сфері, окрім усунення корупції з відшкодуванням пдв. Тому в МВФ справедливо вважають, що запроваджувати нові правила оподаткування прибутку потрібно одночасно в комплексі з іншими заходами: реформою ДФС, митниці, скороченням видатків бюджету, зокрема на утримання держорганів, запровадженням верховенства права, справедливого судочинства та захисту права власності. Це дозволить нам отримати найкращі результати в спрощенні адміністрування податків та змусити контролерів діяти в межах закону, нести відповідальності за неправомірні рішення, а також дозволить залучити в бюджет додаткові кошти з «тіні». Можливі втрати бюджету від скасування податку на прибуток в 2019 році МВФ оцінює в 1-1,5% ВВП, тобто 30-45 млрд грн. Тетяна Острікова, посилаючись на розрахунки українських експертів, вважає, що критичної загрози для фіскальної стабільності бюджету ця реформа не несе, адже для бюджету з 1 трлн. грн. доходів, зменшити видатки на 30 млрд не є проблемою. Це підтверджується прикладом з доходами від приватизації: в бюджет 2017 року було закладено 17 млрд грн від приватизації державного майна, які так і не було отримано. При цьому виконання бюджету 2017 року не постраждало. Владі довелося просто зменшити свої апетити та роздати менше пільг для «своїх».

Сторонам вдалося з`ясувати, що МВФ вважає запровадження цієї моделі оподаткування прибутку можливою, з урахуванням наступного: наявність компенсаторів для покриття можливих втрат бюджету та
врахування в законопроекті операційних питань з досвіду Естонії та Грузії, де вже діють подібні моделі. 

“Отже, ми можемо далі рухатись з законопроектом та навіть готувати бюджет 2019 року на базі податку на виведений капітал, маючи компенсатори можливих втрат, звісно якщо є політична воля на це, а не лише бажання загравати з бізнесом перед виборами”,- підсумувала Тетяна Острікова.

Українські підприємці сьогодні мають шанс домогтися від влади необхідного рішення. Для цього треба стимулювати владу «зменшити апетити» на чиновницьке утримання або боротися з «тінню», щоб збільшити надходження в бюджет.

Самопоміч

04-05-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 5 січня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, адвокат, член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 31.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика