Острікова – про економічне шахрайство влади

Незважаючи на гучні заяви уряду щодо задекларованих економічних реформ, політичної волі для втілення справжніх реформ наразі немає. Анонсовані урядом економічні законопроекти насправді здебільшого є точковими і не дають відповіді на питання, яка галузь економіки є пріоритетною для України та як природним чином завдяки внутрішньому інвестору збільшити зростання економіки.

Зокрема, Тетяна Острікова наголошує:

«Одна з вимог бізнесу до влади – припинити тиск силовиків.
Уряд декларує ухвалення законопроекту про службу фінансових розслідувань, який досі в парламент не внесений та не має навіть реєстраційного номера. Мій законопроект «Про фінансову поліцію» – єдиний орган фінансових розслідувань, який замінює та ліквідовує економічні підрозділи СБУ, Національної поліції, Генеральної прокуратури, остаточно ліквідовує податкову міліцію, який діятиме з аналітичним, а не силовим підходом, два з половиною роки лежить в парламенті і не розглядається. Немає політичної волі.

Ми бачимо точкові законопроекти, які змінюють шило на мило – радіологічний контроль передають від одного органу до іншого, але не дають відповіді на питання, як стабілізувати економіку. Як зробити так, щоб запрацювали ії приховані резерви, щоб було зростання не 2-3%, а хоча б на рівні наших держав-сусідів, наприклад, в Румунії – 6-8% зростання ВВП. Інакше виникає питання – а за рахунок чого уряд збирається віддавати борги МВФ, пік виплат щодо яких припадає на 2019 рік? Не за рахунок же оцих точкових змін, де одне слово замінюється на інше, один орган на інший».

Несистемний підхід до економіки, на переконання Острікової, демонструє відсутність політичної волі провладних фракцій, в тому числі, зробити справжні реформи та почути представників бізнесу. І розмови про 35 економічних законопроектів від уряду, які мають врегулювати економіку країни, залишаються поки що задекларованими намірами.

«Я глибоко переконана, що соціальні стандарти і, зокрема, мінімальна заробітна плата і пенсії повинні зростати не за рахунок того, що уряд штучно встановлює якісь показники, без реальних підстав для цього в економіці, а за рахунок того, що підприємства працюють, створюються робочі місця, наповнюється бюджет.

Згідно з економічними дослідженнями, найбільша чорна діра в держбюджеті України – виведення коштів в офшорні юрисдикції, чим, до речі, зловживають зовсім не малі підприємства, цим зловживають ті, хто наближений до влади, а також великі бізнеси. Так ось, насамперед я б звертала увагу на перекриття цього потоку, адже ми говоримо про десятки мільярдів валютних коштів, які виходять з України. Для цього є прості рецепти, які ми повинні імплементувати в Податковий кодекс – скасування податку на прибуток та його заміна податком на виведений капітал плюс оподаткування в Україні прибутків іноземних компаній, які контролюються громадянами України. Після цього можна говорити і про валютну лібералізацію. Це вже істотним чином наповнить державну скарбницю.

А друга річ – це митниця, повз яку «пролітає» ще один неофіційний державний бюджет України.
Ви запитаєте – чому все це, про що я кажу вже роками, не змінюється? Все просто – бо на цьому заробляють ті, хто при владі, хто сьогодні керує нашою країною», – підсумовує Тетяна Острікова.

Самопоміч

06-02-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 15 червня 1971р.Відомості на момент обрання: освіта вища, вчитель, Чернівецька гімназія № 2 Чернівецької міської ради, безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика