






Спілки підприємців, бізнес-асоціації та окремі підприємці о 9:00 16 травня зберуться під стінами Верховної Ради з вимогою ухвалити проект закону щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал. Від Голови Верховної Ради підприємці вимагатимуть поставити відповідну законодавчу ініціативу у прохідну частину засідання. Про це заявила народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.
За словами парламентаря, весь український бізнес очікує скасування податку на прибуток та його заміну податком на виведений капітал, і за останні чотири роки це стало національною ідеєю українського бізнесу.
Парламентар наголошує: «Сьогодні країни конкурують між собою, знижують податки, щоб інвестор прийшов саме до них. Україна в цій конкурентній боротьбі, на жаль, участі не бере. На жаль, ми не можемо конкурувати зараз справедливим судом, захистом права інтелектуальної власності чи дієвою роботою правоохоронних органів. Тому єдине, чим сьогодні ми можемо конкурувати, це податковими ставками та нашим людським капіталом».
Якщо говорити про практичну реалізацію податку на виведений капітал, то оподатковуватись будуть прибутки, які виводяться з підприємства або у вигляді виплати дивідендів, або у вигляді операцій, прирівняних до виплати дивідендів, зокрема, мова про перерахування коштів за кордон у низькоподаткові офшорні юрисдикції.
Така практика призведе до низки позитивних наслідків для України. По-перше, це послабить життя нашим підприємцям та покращить податковий клімат для українського бізнесу, що призведе до зростання внутрішніх інвестицій. По-друге, створить конкурентні переваги на випадки, коли інвестор обиратиме, в яких країнах йому засновувати підприємство. По-третє, податок на виведений капітал зробить економічно невигідними операції, які сьогодні деякі недоброчесні підприємства проводять зі своїми зареєстрованими у низькоподаткових або офшорних юрисдикціях компаніями.
Чому Верховна Рада має ухвалити законопроект вже завтра? Суб’єктом подання документа є чинний Президент України Петро Порошенко. Відповідно до Регламенту Верховної Ради, після приведення до присяги новообраного Президента Зеленського, всі законопроекти, подані Президентом Порошенком, вважатимуться відхиленими. «Саме тому бізнес почав бити на сполох», – пояснює Тетяна Острікова.
Народний депутат підсумовує: «Це діє в Естонії, Латвії, Грузії. Всі розумні країни це роблять. Україна сьогодні пасе задніх. Не дамо завтра політикам заговорити важливу проблему».