Репутацію Йованович руйнували чиновники в Україні і приватні особи в США – стенограма Кента у Конгресі

Заступник помічника державного секретаря США з європейських та євразійських справ Джордж Кент заявив, що корумповані українські чиновники і приватні громадяни США мали багато спільного у відстороненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович з посади. Це випливає із опублікованої 7 листопада 335-сторінкової стенограми свідчень Кента перед членами трьох комітетів Палати представників, що ведуть розслідування щодо імпічменту, 15 жовтня за зачиненими дверима.

Кент охарактеризував організовані зусилля з усунення Йованович по обидва боки Атлантичного океану як «ями зі зміями».

«Згадка про ями зі зміями доречна в контексті того, що наша посол була усунена тільки завдяки діям корумпованих українців в Україні, а також приватних американських громадян тут», – сказав Кент.

Він зазначив, що колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко намагався помститися послу Марі Йованович і звернувся до особистого адвоката Трампа Руді Джуліані, щоб поширити неправдиву інформацію про її нелояльне ставлення до президента.

Джуліані, за його словами, провів наклепницьку кампанію, «повну брехні і недостовірної інформації» проти Йованович, до того, як вона була відкликана з посади у травні.

Водночас, за словами Кента, до підриву репутації Марі Йованович ще у 2018 році причетні двоє американських підприємців, народжених в СРСР, – Лев Парнас та Ігор Фруман. Вони, як вказує посадовець Держдепартаменту, 9 травня минулого року мали зустріч з конгресменом Пітом Сешном, який «у той же день написав листа держсекретареві Майку Помпеу, засуджуючи лояльність посла Йовановича і пропонуючи її звільнити».

Кент сказав, що він наполягав на тому, щоб Державний департамент видав «чітку заяву про підтримку» Йовановича в світлі численних нападок на неї «президентського кола» США, що поширювало «брехню» і через соціальні мережі. В цьому контексті Кент загадав, що посол США в ЄС Гордон Сондленд запропонував, щоб Йованович «виступила із заявою, або зробила відео чи твіт, заявляючи про повну підтримку зовнішньої політики президента Трампа, по суті, просячи її захищатися, а не, щоб бути захищеною Державним департаментом».

Поки публічних коментарів від посадовців, колишніх і теперішніх, в Україні та США, про яких згадав у своїх свідченнях заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, немає.

Раніше у стенограмі свідчень, які в рамках справи за зачиненими дверима у Конгресі дала сама експосол США в Україні Марі Йованович, йшлося, що дипломат стала жертвою «брудної кампанії», здійсненої союзниками Трампа, коли її достроково відкликали з посади в Києві у травні цього року.

Радіо Свобода

08-11-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика