Роботу центрів сурогатного материнства треба законодавчо врегулювати — Денісова

В Україні необхідно законодавчо врегулювати роботу центрів, які надають послуги сурогатного материнства.

Таку думку висловила під час пресконференції у Кабміні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, наразі сурогатне материнство врегульоване лише двома нормативно-правовими актами. Зокрема, Сімейним кодексом і наказом МОЗ.

“Тому, на мій погляд, потрібне напрацювання комплексного нормативного документа, який відстоюватиме права дитини. У ньому необхідно прописати, з якого моменту враховуватимуться права дитини - з моменту запліднення чи з моменту народження. Також необхідно прописати права і обов’язки батьків і сурогатних матерів”, - сказала вона.

Крім того, додала Денісова, потрібно врегулювати роботу центрів репродуктивної медицини, прописати умови надання їм ліцензій і випадки притягнення до відповідальності.

На думку омбудсмана, одна й та ж сама клініка не повинна здійснювати запліднення сурогатних матерів і проводити тести на батьківство, оскільки тут може бути “закладена корупційна складова”.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ надало дозволи на в’їзд до України 79 іноземцям, які хочуть забрати своїх дітей, народжених від сурогатних матерів.

За словами Уповноваженого з прав людини Людмили Денісової, до неї звернулося 91 подружжя стосовно вирішення питань з документами для 97 дітей, народжених від сурогатних матерів в Україні. У готелі “Венеція” перебувають 72 дитини. При цьому батьки 62 із них іще не приїхали.
 
У столичному готелі "Венеція", який є відділенням клініки Biotexcom, на початку травня перебувала 51 дитина, народжена методом сурогатного материнства. Батьки не могли забрати дітей через карантинні обмеження.

У парламенті 15 травня зареєстрували законопроєкт №3488, який запроваджує ліцензування клінік і кримінальну відповідальність за порушення під час сурогатного материнства.

Міністерство соціальної політики наголосило на необхідності розробки національної політики щодо сурогатного материнства.

УКРІНФОРМ

02-06-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Веб-сторінкаДата народження: 27 серпня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта середня спеціальна, тимчасово не працює, безпартійнa, проживає в місті Малин Малинського району Житомирської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика