






Комітет з правоохоронної діяльності підтримав законопроект авторства народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги і рекомендуватиме Верховній Раді ухвалити його за основу в першому читанні.
Як розповідає Ірина Сисоєнко, цей законопроект пропонує зобов’язати Національну поліцію супроводжувати за необхідності медиків на виклик. В тому числі, інші норми, які спрямовані на попередження злочинів щодо медпрацівників, а також підвищення кримінальної відповідальності за скоєні злочини.
«Напади на медиків у нашій країні стають звичайною щоденною справою. Проте, в жодному державному документі немає гарантії, що медичний працівник повернеться додому живим і неушкодженим. Медичні працівники щодня рятують життя людей, та самі почуваються незахищеними.
Мною вже давно внесений в парламент законопроект 6311 щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги. На яку кількість медиків ще має бути скоєний напад, щоб нарешті парламент ухвалив цей законопроект?!» – обурюється парламентар.
Як повідомляє Ірина Сисоєнко, лише за 2016 рік було 102 зафіксованих випадки нападу на медичних працівників. Проте, як показує практика, у випадку заподіяння легких тілесних ушкоджень медичний працівник не звертається до правоохоронних органів, пояснюючи це відсутністю часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо.
«На сьогоднішній день медична спільнота потребує від держави гарантування права на надання медичної допомоги, виконання своїх професійних обов’язків у безпечних умовах.
Особливо це стосується працівників екстреної медичної допомоги. Часто лікарі скаржаться на те, що поліція на їх виклик та прохання забезпечити їм супровід надає відмову.
Тому, є доцільним запровадження обов’язку Національної поліції України щодо здійснення супроводу медичного працівника, за його зверненням, для забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги.
Завдавати шкоду здоров’ю та життю медиків можуть не тільки особи, що є не підсудними, а це може відбуватися умисно як самим пацієнтом, так і його родичами, які за суб’єктивним припущенням можуть вважати, що медична допомога була надана неякісно або не повною мірою».
У комітеті деякі депутати-опоненти апелювали тим, що ніхто не застрахований від нападів, ані поштар, ані комунальник, ані кур’єр. Чому саме медичних працівників має стосуватися цей законопроект? Проте, автор законопроекту пояснює:
«Саме медики і лише медики за нашим законодавством несуть відповідальність за ненадання медичної послуги (допомоги), тому саме їх захист має бути врегульований державою. Є логічним встановлення кримінальної відповідальності за протиправні дії, а саме: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичного працівника під час надання медичної допомоги, а також адміністративної відповідальності за створення перешкод у наданні медичної допомоги пацієнтам», – пояснює парламентар.
«Звертаюсь до своїх колег-народних депутатів, якщо медикам уряд не підвищує зарплату, давайте хоч фізично їх захистимо, бо ухвалення законопроекту залежить саме від нас з вами, політичних фракцій парламенту! Сподіваюсь на підтримку моєї ініціативи», – закликає Ірина Сисоєнко.