






Росія через третіх надавала пропозиції щодо створення спільної українсько-російської парламентської групи щодо обміну бранцями. Проте росіяни готові зустрічатися лише з нардепами від Опозиційного блоку.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі заявила народний депутат, позафракційна Надія Савченко.
«Я знаю, що українським політичним в'язням дуже важко у Росії. Я сиділа там абсолютно без надії. Ти потрапляєш на територію країни, юрисдикція якої визнана. У нас є підписаний договір про екстрадицію, є омбудсмени. Проте ти розумієш, що ти потрапляєш до країни-ворога. Ти не маєш ніяких прав. Деякі українці, які знаходяться там примусово, визнаються Росією як свої громадяни», – розповіла політик.
За її словами, росіяни не будуть застосовувати механізм екстрадиції для повернення українських в'язнів. За теперішніх умов цей механізм не буде працювати.
«За механізмом екстрадиції Україна має визнати вирок і дати зобов'язання, що людина, яка повернеться в Україну, буде відбувати цей вирок тут. Тобто Сенцов може сидіти у нас 22 роки. Це недопустимо. Тому питання потрібно вирішувати політично», – переконана нардеп.
Надія Савченко нагадала, що українці, які сидять у тюрмах і СІЗО в Росії, визнані багатьма організаціями як політв'язні. Тому Україна може працювати через женевські компанії і перемовників, які займаються політв'язнями і їх звільненням, по цьому мандату.
«Звичайно, що Росія захоче прямих контактів і політичних перемовин з Україною. Це могли б бути міністри закордонних справ та юстиції. Наразі тут не достатньо потуг ні Лаврова, ні Клімкіна.
Можливий ще варіант парламентської групи. Можу сказати, що такі пропозиції надавалися мені з російської сторони через третіх осіб. Проблема в чому, що в нас є такі парламентарі як Андрій Білецький, Надія Савченко. Чи будуть готові російські парламентарі сісти на перемовини з такою групою? Тут є нюанси», – вважає гостя програми.
Як зауважила Савченко, росіяни були готові зустрітися з колишніми регіоналами, а тепер – депутатами від Опозиційного блоку.