






На цьому наголосила Ірина Сисоєнко, народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я, під час наради директорів Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з членами робочої групи та експертами Міністерства охорони здоров’я України, яка відбулася 14 травня в Одесі.
«Перед нами постав серйозний виклик – необхідність врятувати службу ЕМД. Я вважаю, що не лише в Києві мають формуватися законодавчі та урядові ініціативи, які потім стають обов’язковими для всієї України. Разом ми повинні розробити державну програму задля того, аби робота служби екстреної медичної допомоги справді була ефективною та відповідала європейським стандартам, – підкреслила пані Ірина. – Працівники служби ЕМД повинні отримувати конкурентні заробітні плати. Так і лише так вдасться зупинити відтік кадрів».
Необхідне також покращення матеріально-технічної бази, зокрема закупівля авто, обладнання; відкриття єдиних оперативних диспетчерських служб у всіх областях держави та ухвалення державного стандарту для їх об’єднання у всеукраїнську мережу. Учасники наради мали пропозиції, які пообіцяли врахувати під час розробки комплексної державної програми.
Особливу увагу присутніх привернув пілотний проект створення відділення Emergency room з кабінетом телемедицини на базі Окнянської районної лікарні на Одещині. Заплановано формування вертикально інтегрованої системи, до складу якої увійдуть Центр екстреної медичної допомоги ти медицини катастроф з Єдиною оперативною диспетчерською службою м. Одеси (ЄОДС) та Центром телемедичних консультацій, а також ще 25 сучасних відділень екстреної (невідкладної) допомоги. Їх планують відкрити на базі центральних районних лікарень Одеської області.
З перевагами моделі, яка успішно функціонує в США та Канаді, учасники наради змогли ознайомитися під час візиту до ЄОДС з Центром телемедицини, де фахівці аналізують кардіограми й рентгенограми, отримані лікарем невідкладних станів відділення Emergency room, й за лічені хвилини передають свої висновки в онлайн-режимі. Найближчим часом до консультацій планують долучити фахівця з ультразвукової діагностики.
За словами Ірини Сисоєнко, реанімуати «екстренку» можна за допомогою внесення змін до державного бюджету, належного фінансування й ефективного використання кожної копійки.