






Депутатка «Самопомочі» Ірина Сисоєнко вимагає від уряду виконувати ухвалені парламентом закони із впровадження медичної реформи.
У 2017 році Верховна Рада ухвалила новий закон про фінансові гарантії медичного обслуговування. Саме цей закон має запустити основне державне медичне страхування. Цей закон почав діяти у 2018 році, і лише поки первинна ланка – сімейні лікарі, педіатри, терапевти почали одержувати за ним державне фінансування. Тобто лікарі отримують гроші за пацієнтів, які не сплачують певні медичні послуги з власної кишені.
Але цих змін дуже мало, наголошує Сисоєнко.
«Цим законом також запроваджено механізм оплати за операції, діагностику і багато інших медпослуг, які надаються в обласних, міських лікарнях. Але не депутати виконують закон, виконати цей закон може лише уряд».
Але натомість уряд Гройсмана вішає білборди з картинками «швидкої» і готується так до виборів. Реально – 1 млрд грн все ще не розподілений між областями України, які мали би давно закупити нові машини, збільшити зарплату працівникам «швидкої», зробити єдині диспетчерські.
«Ця робота має впроваджуватись не з телеекрану. Машина «швидкої» має їхати не на білбордах, а в кожному селі до кожного хворого, який викликає».
«Також, відповідно до ухваленого в 2017 році закону, вже з 1.07.2019 року за цим законом має запрацювати державна програма з оплати діагностичних послуг – це 54 види обстежень, серед яких мамографія, рентген, УЗД. Але за майже півроку не зроблено нічого, щоб з 1 липня реалізувати важливу державну ініціативу», – констатує представниця «Самопомочі».
«Лишився майже місяць, і ми маємо побачити, яким чином уряд буде впроваджувати безкоштовну для людей діагностичну програму. Поки що як це має відбутись, не знає ніхто, навіть ми – народні депутати, автори цього закону».
Те саме стосується і ще однієї важливої ініціативи – оплати праці медичних працівників, лікарям районних і міських лікарень за діагностику згідно з тарифами.
Сисоєнко пояснює: «Законом ми передбачили не менше 250% помножені на середню зарплату по країні. І якщо уряд реалізує цю норму, то зарплата лікарів і медсестерв Україні значно підвищиться. Але станом на сьогодні немає розуміння, як буде виконана ця програма, і є інформація від Національної служби здоров’я, що своєчасно ця програма з діагностики не буде запущена урядом, бо не прораховані тарифи, не підготовлені медзаклади, які слід оснастити необхідним медобладнанням».
Прикро, що уряд замість того, щоб займатись впровадженням таких важливих ініціатив, як створення умов для оплати медпослуг, займається підготовкою до виборів.
«Є закони, які парламент ухвалив, і уряд зобов’язаний їх виконувати. Про реформу медицини лікарі і пацієнти мають чути не від прем’єр-міністра, а побачити її в міських і районних, обласних лікарнях».