






Підозрювану у підготовці теракту народну депутатку Надію Савченко залишили під вартою.
Відповідне рішення ухвалив суддя Шевченківського суду на засіданні 29 серпня.
Адвокати Савченко звернулися до суду з проханням звільнити їх підзахисну з-під варти і призначити більш м’який запобіжний захід — домашній арешт. Однак суд їм у цьому відмовив.
«У задоволенні захисникам щодо зміни запобіжного заходу для Савченко Надії відмовити. Ухвала судді оскарженню не підлягає», — оголосив на засіданні суддя.
1 серпня стало відомо, що правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана.
22 березня 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці.
Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.
23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування.
29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.
14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити». 19 травня депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.
13 липня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу Савченко у вигляді тримання під вартою. Після цього депутатка знову оголосила голодування.
25 липня суд залишив без змін запобіжний захід для Надії Савченко у вигляді тримання під вартою до 10 вересня.